Tai svarbu: naudinga informacija apie rekuperatoriaus filtrus

Jeigu namuose įsirengėte rekuperatorių, verta žinoti, kad jo užmiršti nebus galima ir kartas nuo karto jį reikės prižiūrėti. Bet priežiūra irgi gali priklausyti nuo to, kiek iš karto bus jam skiriama dėmesio, kokio kokybiškumo dalys nupirktos ir panašiai. Reikia nepamiršti to, kad rekuperatoriui reikalingas ir filtras, todėl šis straipsnis gali būti tinkamas naujokams, kurie tik ką tik įsirengė rekuperatorius ir dabar ieško naudingos informacijos, kuri gali pagelbėti ateityje.

Ar rekuperatoriaus filtrai yra privalomi?

Vienareikšmiškai į šį klausimą galima pateikti tik vieną konkretų atsakymą – taip, rekuperatorių filtrai tokiuose įrenginiuose yra privalomi ir be jo tinkamo veikimo nereikia tikėtis. Kadangi rekuperatorius dirba su oru, kuris ateina iš lauko, tai net sunku pagalvoti, koks jis užterštas gali ateiti į namų vidų. Jeigu jis nebus filtruojamas, tai visos kenksmingos medžiagos, dulkių dalelės, automobilių išmetamųjų dujų sankaupos pateks į namų vidų. Jeigu rekuperatorius yra naudojamas nuolat, tai ne tik kad namuose oras bus nešvarus ir jis praras savo paskirtį, bet ir galima susidurti su tam tikromis ligomis, kaip pavyzdys gali būti įvairios alergijos. Tad jeigu jame nebus įmontuotas filtras, tuomet jo iš viso namuose gali nebūti, pakaks atsidaryti langą, kad oras būtų pravėdintas, bet, deja, jis nebus švarus.

Kas kiek laiko reikalingas rekuperatorių filtrų pakeitimas?

Tai labai individualus klausimas, nes kiekvienas gyvena skirtingose vietose ir jį supa skirtingas oras. Aišku, geriausia vadovautis gamintojų nurodyta informacija, bet verta pagalvoti ir apie tai, kokioje vietoje gyvenate. Jeigu aplink jus supa miškai, mašinų ar kitų transportų priemonių eismas nėra didelis, tuomet tikrai sutiksite, kad ir oras aplink nėra toks užterštas, kai gyvenama dideliame mieste, kur mašinų yra labai daug. Tad natūralu, kad toks filtras, kuris yra įmontuotas miesto rekuperatoriuje užsineš žymiai greičiau nei tas, kuris sumontuotas į rekuperatorių, kurį supa grynas oras. Tikrai yra aišku, kuris filtras turi būti keičiamas žymiai dažniau.

Nesudėtingas rekuperatoriaus filtro įsigijimas

Puiku yra tai, kad rekuperatoriaus filtrą galima išsirinkti ir įsigyti visai paprastai, net neišėjus iš namų. Viską galite padaryti internetu, vos keliais pelės paspaudimais ir jau už kelių dienų jis gali būti pristatytas jums tiesiai į namus. Montuojant jį geriausia kreiptis į specialistus, kad filtras būtų sumontuotas tinkamai.