KAS YRA ŽINOMA APIE LED GIRLIANDAS?

LED girliandos dažniausiai yra naudojamos tada, kai norime savo namus ir jų aplinką papuošti per Kalėdas, nors be jų neišsiverčiama ir per kitokio pobūdžio šventes. Jos yra populiarios dėl dviejų dalykų – sunaudoja labai mažai elektros energijos ir yra saugios.

Į ką būtina atkreipti dėmesį prieš renkantis šventinę LED girliandą?

Prieš įsigydami LED girliandą pirmiausiai nuspręskite, kokia bus jos paskirtis – ar ji bus skirta papuošti jūsų namų vidines patalpas, ar lauko aplinką. To reikia dėl gana praktiško reikalo, mat tos girliandos, kurios skirtos naudoti namų viduje, netinka laukui, nes nėra atsparios šalčiui ir drėgmei, tiesioginiams saulės spinduliams, todėl išlieka trumpo jungimo pavojus. Tuo tarpu laukui skirtas girliandas kuo puikiausiai galima naudoti ir namų viduje.

Ką reikėtų žinoti apie saugų šventinių girliandų naudojimą?

Kad nekiltų gaisro grėsmė šventinės LED girliandos galingumas negali viršyti 26 W. Taip pat reikia atidžiai stebėti instrukcijas, esančias prie girliandų pakuočių. Jose turi būti aiškiai nurodyta, ar galima jas sujungti iš kelių atskirų grandinių į vieną.

Jei girlianda yra naudojama viduje, jos prijungimo ilgis prie elektros tinklo neturėtų būti trumpesnis nei pusantro metro, o lauko girlianda turėtų būti ne trumpesnė nei dešimt metrų, nes tik tada bus patogu ją montuoti. Jei girliandą renkamės kalėdinei eglutei papuošti, ji turėtų būti trigubai ilgesnė už šį medelį, tik tada ji nekels jokių rūpesčių.

Iš kokių medžiagų būna gaminami šiuolaikiniai laidai?

Šiuolaikinių laidų gamyboje dažniausiai būna naudojamos trys medžiagos – tai guma, silikonas ir polivinilchloridas. Šie laidai pasižymi patvarumu ir atsparumu drėgmei. O laidai, kurie pagaminti iš pramoniniu būdu išdžiovinto gelio, atlaiko net 50 laipsnių Celsijaus šaltį.

Kokios spalvos girliandos kada labiau tinka?

Kai renkatės girliandas, verta atkreipti dėmesį ir į jų laidų spalvą. Kad spalva nepriekaištingai įsilietų į bendrą šventinės aplinkos vaizdą. Pavyzdžiui, jei puošite Kalėdų eglutę, geriau rinktis žalios spalvos laidą, jei lauko medžius ir krūmus – juodos. Jei girlianda puošite vidines patalpos sienas, tada labiausiai tiks permatomas laidas.