Šilumos siurbliai oras-oras ar oras-vanduo: ką rinktis?

Ieškote sistemos, kuri leistų Jums gyventi ramiai, šiltai, patogiai visus metus? Tokiu atveju geriausias pasirinkimas yra šilumos siurbliai, kurie rinkoje žinomi jau ne vieną dešimtį metų, tad dažniausiai džiugina galimybėmis, kurios prieinamos kiekvienam.

Tiesa, šilumos siurbliai yra labai įvairūs, tad dažnai kyla klausimas – kurie yra geriausi? Ar tai bus šilumos siurbliai oras oras, o gal oras vanduo? Kuriuos rinktis? Tai ir bandysime aptarti straipsnyje.

Tiesa, kad ir kuris modelis Jums labiausiai tinka – Vilniauskatilai skatina pirkti pas juos. Pasiūla plati, o kainos – patrauklios.

Tarnauja visus metus

Jeigu norite, kad įranga tarnautų Jums visus metus – tokiu atveju oras-oras sistema atsiperka labiau, kadangi ji ne tik šildo patalpas, kai reikia, tačiau taip pat ir jas vėsina. Taigi, veikia kaip oro kondicionierius, kuris šiuolaikinėmis vasaromis net ir Lietuvoje yra labai svarbus. Daugeliui žmonių patinka, kad viena sistema, kuriai nereikia daug vietos, funkcionali ir reikalinga visus metus. Tokiu atveju ir investicija į ją atrodo racionali.

Šildo vandenį

Tiesa, oras oras šilumos siurbliai negali pašildyti nemokamai vandens. Tačiau tai daro oras-vanduo sistema, kuri dažniausiai siūloma tokiu atveju, kai būstas yra didesnio ploto. Viena sistema vėsina, o kita šildo vandenį, ruošia jį naudojimui. Taigi, čia jau kiekvienas  žmogus pats renkasi tą opciją, kuri jam yra patogesnė.

Rinkitės pagal būsto plotą

Kaip jau supratote, sistema oras oras dažniausiai siūlome tokiu atveju, kai būstas nėra didelis. Galbūt tokiu atveju, kai jis yra apie 100 kvadratinių metrų, tačiau ne daugiau. Visgi, kai jis yra didelis – tinka ir oras-vanduo sistema, kuri puikiai geba aptarnauti net ir labai didelė plotą.

Abi našios

Svarbiausia, kad abi įrangos yra našios, tad susipažinkite su kiekvienos techninėmis charakteristikomis, kad pavyktų rasti įrangą, kuri Jums tinka labiausiai.

Kad ir kuri įranga geriau patenkina Jūsų poreikius – siūlome kuo daugiau dėmesio skirti charakteristikoms. Kuo daugiau jų bus palyginta – tuo didesnė tikimybė, kad galiausiai namuose bus tobulas mikroklimatas visus metus. Svarbiausia – šilumos energija bus gaminama pigiai ir tvariai.