Paskola verslui – kada verta ją imti?

Šiuo metu, kada turime recesiją, bankai ne taip noriai skolina pinigus kaip anksčiau. Net jei turite gerą kredito balą, dažnu atveju reikia įrodyti, jog Jūsų idėja yra gera, jog kreditoriai sutiktų ją finansuoti. paskolą iš banko. Taigi, kada turėtumėte imti verslo paskolą? Ir kokie veiksniai padės ją lengviau gauti? Apie tai pakalbėsime plačiau:

Paskola verslui: Atmintinė, kada imti paskolą

1. Kai turite tvirtą verslo planą: Prieš imdami paskolą, turėtumėte turėti išsamų verslo planą. Tai padės jums geriau suprasti savo verslą ir tai, ko reikia, kad jis būtų sėkmingas. Tai suteiks patikimumo ir skolintojams, kad esate rimtai nusiteikę savo verslo atžvilgiu ir apgalvojote visas detales ir rizikas.

2. Kada jums gyvybiškai reikia pinigų: Paskolą turėtumėte imti tik tuo atveju, jei jums tikrai reikia pinigų. Jei galite finansuoti savo verslą kitu būdu, dažnai tai daryti yra geriau. Tačiau jei jums reikia pinigų verslui plėtoti arba sunkmečiui įveikti, paskola gali būti gera išeitis.

3. Kai turite užstatą: Jei turite ką nors vertingo, ką galite panaudoti kaip paskolos užstatą, bus lengviau gauti paskolą ir gauti mažesnę palūkanų normą.

4. Jei turite gerą kredito balą, didesnė tikimybė yra  gauti paskolą ir geresnę palūkanų normą. Tad stenkitės visus įsipareigojimus apmokėti laiku ir nesusigadinti šio reitingo.

5. Kai galite sau leisti mokėti įmokas: Paskolą turėtumėte imti tik tada, jei galite sau leisti mokėti įmokas. Jei negalėsite mokėti įmokų, galite turėti rimtų finansinių problemų. Prieš imdami paskolą būtinai atidžiai apskaičiuokite grąžinimo įmokas.

Kokios dažniausios klaidos imant paskolą verslui?

  • Viena iš dažniausiai daromų klaidų imant verslo paskolą – nelyginamos skirtingų skolintojų palūkanų normos. Dėl per brangiai paimtos paskolos mokėsite didesnes įmokas.
  • Kita klaida – nesuprasti paskolos grąžinimo terminų ir sąlygų. Dėl to gali kilti problemų, jei negalėsite mokėti įmokų. Tai taip pat svarbu kaip ir palūkanų norma.
  • Galiausiai, kai kurios įmonės ima paskolą ir vėliau pinigus panaudoja ne pagal paskirtį. Tai gali sukelti finansinių problemų. Ar tikrai Jums reikia paskolos prabangiam visureigiui šiuo metu? Siūlytume apie tai geriau pagalvoti.

Laiku paimtos paskolos, už gerus procentus gali padėti finansuoti savo verslą ir padėti jam augti. Tačiau neskubėkite ir viską atlikite itin kruopščiai. Daugiau informacijos galite rasti tinklapyje Finbro.lt