Per kiek laiko galiu atsirasti Google TOP10?

Būti gerai matomiems ir randamiems „Google“ paieškoje – kiekvienos svetainės svajonė. Tačiau kaip ją pasiekti, kiek pastangų ir laiko tam reikia? Tai aptarsime netrukus.

Svarbūs dalykai, kuriuos turime suprasti apie Google sistemą

„Google“ reitingavimo algoritmas pagrįstas daugiau nei 200 veiksnių ir nuolat kinta. Todėl sunku tiksliai atsakyti į klausimą, per kiek laiko svetainė bus rodoma tarp 10 geriausių paieškos rezultatų. Tačiau yra tam tikros geriausios praktikos, kurios gali padėti paspartinti šį procesą.:

  • Vienas iš svarbiausių reitingavimo veiksnių yra raktinių žodžių optimizavimas. Svetainės turinyje, antraštėse, žymose ir t. t. naudokite tinkamus ir populiarius raktažodžius.
  • Kitas svarbus veiksnys – nuorodų kūrimas, arba kitų svetainių įtraukimas į jūsų svetainę. „Google“ nuorodas vertina kaip „balsus“ už jūsų svetainę, o kuo daugiau balsų, tuo aukštesnis jūsų reitingas. Tačiau nevertėtų persistengti – per daug nuorodų, ypač iš nekokybiškų svetainių, gali pakenkti jūsų reitingui.
  • Siekiant gerų pozicijų, taip pat labai svarbu kurti aukštos kokybės turinį. Jūsų turinys turėtų būti originalus, gerai ištirtas ir informatyvus. Be to, „Google“ apdovanos jus už reguliarų turinio atnaujinimą. Rašykite žmonėms, o ne paieškų sistemoms.
  • Nepamirškite naudotojo patirties ( user experience). Greita, greitai reaguojanti ir lengvai naudojama svetainė padės jums užimti aukštesnę vietą paieškos rezultatuose.

Kai kurios svetainės paieškoje gali atsirasti greičiau, o kitos vėliau tai gali trukti nuo 1-9 mėn. Tai priklauso nuo įvairių veiksnių, pvz:

  • Jei ką tik sukūrėte naują svetainę, prireiks laiko, kol „Google“ ją indeksuos ir įvertins. Šį procesą galima paspartinti pateikiant svetainės žemėlapį „Google“. Taip pat galite pasinaudoti „Google“ Search Console įrankiu.
  • Reitingavimas taip pat priklauso nuo nišos. Pavyzdžiui, lengviau patekti į 10 geriausių rezultatų pagal mažiau konkurencingą raktažodį nei pagal labai konkurencingą raktažodį.
  • Turite būti geresni už konkurentus. Tai reiškia, kad turite turėti geresnį turinį, svarbesnius raktažodžius ir daugiau aukštos kokybės nuorodų nei jie.
  • Jūsų domeno amžius taip pat yra veiksnys. Naujesnis domenas bus reitinguojamas ilgiau nei senesnis.

Apibendrinant galima teigti, kad vienareikšmiško atsakymo į klausimą, per kiek laiko svetainė užima aukštą vietą „Google“ paieškoje, nėra. Tačiau laikydamiesi pirmiau minėtos geriausios praktikos, galite suteikti savo svetainei geriausią šansą. Jei viskas atrodo per nelyg sudėtinga, Jums gali padėti SEO paslaugos.  Galima užsisakyti tiek bendrą svetainės auditą, tiek pilnus paslaugų komplektus.