Endodontinis gydymas: nuo pradžios iki galo paciento atmintinė

Dažnai tik pajutę skausmus suskubame kreiptis pas gydytojus, tačiau tai nėra būdas išvengti didelių dantų gydymo procedūrų. Pavyzdžiui, ilgai negydytas ėduonis, kuris kai kuriais atvejais gali net nesukelti jokių pojūčių, išsivysto į sunkų uždegimą ir tuomet yra reikalingas endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas – tai danties šaknų kanalų valymas, kurio metu yra pašalinami visi uždegimo sukelėjai. Atlikti jį kruopščiai yra labai svarbu, nes prastai išgydytas uždegimas gali atsinaujinti. Dėl to dabar yra labai populiarus endodontinis gydymas mikroskopu. Jis leidžia geriau pastebėti visus nešvarumus bei tvarkingiau juos pašalinti. 

Sužinojus, kad yra reikalingas endodontinis gydymas, žmonės dažnai išsigąsta ir nebežino ką daryti toliau. Dėl to pateikiame trumpą atmintinę, kuri padės šio gydymo kelyje nuo pradžios iki galo. 

Prieš endodontinį gydymą

Pirmasis vizitas yra skirtas apžiūrai ir tyrimams. Tai leidžia geriau nustatyti, kurioje vietoje uždegimas atsirado ir kur jis vystosi. Jeigu danties kanalo uždegimas dar nėra stipriai pažengęs, endodontinis gydymas bus paprastesnis ir lengvesnis. Paskyrus laiką kitam vizitui ir laukiant jo, dantis reikėtų prižiūrėti kaip įprasta. 

Endodontinis gydymas

Procedūros metu yra naudojama nejautra, kad nebūtų keliamas dar didesnis skausmas. Dėl to endodontinio gydymo bijoti nereikėtų. Pirmiausia yra atveriami kanalai ir apžiūrimi mikroskopu. Specialių įrankių ir mikroskopo pagalba yra pašalinami uždegiminiai audiniai. Taip pat panaikinami ir įvairūs mikroorganizmai ar bakterijos, kurios ir toliau gali kelti uždegimą. Pašalinus žuvusius nervus ir kraujagysles, šaknies kanalai yra dezinfekuojami ir užpildomi specialia medžiaga taip užtikrinant, kad uždegimas neatsirastų iš naujo. 

Endodontinis gydymas gali užtrukti įvairiai – priklauso nuo to, kiek smarkiai pulpitas yra išsivystęs. 

Po endodontinio gydymo

Po procedūros bent pusvalandį reikėtų susilaikyti nuo valgymo ir gėrimo. Jeigu nuskausminamųjų poveikis nebus dar praėjęs – palaukite ir ilgiau. Venkite valgyti kietus produktus su ta pusę, kurioje buvo atliktas endodontinis gydymas. Po procedūros dantis yra silpnesnis, todėl gali nulūžti. 

Skausmas po endodontinio gydymo gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Tokiais atvejais galima išgerti vaistų nuo skausmo. Tačiau, jei skausmas yra didelis ir tęsiasi labai ilgai, jau reikėtų kreiptis į gydytoją. 

Sėkmingas endodontinis gydymas padeda užtikrinti, jog uždegimas ateityje nebeatsinaujins ir daugiau skausmų patirti nebereikės.