Pagal kokius kriterijus reikėtų išsirinkti kokybiškus smilkalus?

Kiekvienam labai svarbu savo namuose išlaikyti jaukumo aurą. Šiai dienai yra gausybė interjero detalių, namų kvapų ir spalvų tonų pasirinkimas tam, kad būtų galima sukurti būtent tokius namus. Tačiau, ar kada pagalvojote apie smilkalus? Jie ne tik, kad gali sukurti ramybės oazę, bet ir nukelti jus į tolimas šalis ir leisti jums pajusti tą nuostabų kvapą. Tam, kad galėtumėte išsirinkti kokybiškus smilkalus, jums reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų.

Kokia yra smilkalų kilmė

Visų pirma renkantis smilkalus reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokios jums šalies kultūra labiausiai yra prie širdies. Tarkime, indiški smilkalai pasižymi ryškiu aromatu ir išsiskiria savo charakteringumu. Japoniški smilkalai pasižymi skirtingais poliais – vieni būna pasižymėję augaliniu kvapų, o kiti turi gana elegantiška ir subtilų kvapą. Taip pat japoniški smilkalai yra išskirtiniai tuo, kad juos paėmę į rankas galite iš karto neužuosti kvapo – šis pasireiškia tik tada, kai pradedate naudoti smilkalus. Šis reiškinys nereiškia, kad smilkalai yra prastos kokybės, atvirkščiai – tai įrodo jų aukštą kokybę. Tibeto ir Nepalo smilkalai yra gana artimi japoniškiems – jie gaminami iš žolelių, nėra naudojamos bambuko lazdelės bei pasižymi harmoningu kvapu.

Įtakos turi ir smilkalų forma

Kaip ir jau žinoma, populiariausi smilkalai yra su bambuko lazdele. Tie, kas turi labai jautrią uoslę, rūkstančio bambuko kvapas gali turėti įtakos aromato išbalansavimui, pridedant lyg smilkstančios medienos šleifą. Labai svarbu, kad pati smilkalų lazdelė būtų pagaminta iš bambuko, nes efektas bus itin prastas, jeigu lazdelė bus išmirkyta sintetiniuose kvapikliuose. Toks smilkalų kvapas būna pernelyg stiprus, o degdami jie paskleidžia blogųjų medžiagų į aplinką. Taip pat svarbu ir bambuko kokybę, ją labiausiai yra užsitarnavusi indiškų smilkalų gamintojai. Tiesa, Tibetietiški, japoniški ir nepalietiški smilkalai, dažniausiai būna be lazdelės, o jų sudėtyje būna tik įvairios vaistažolės, žolelės ir šaknys, kurios išsiskiria savu aromatu. Būkite dėmesingi ir į tai, kad tokie smilkalai turi trumpesnį galiojimo laiką, todėl norėdami tokius įsigyti – atkreipkite dėmesį, ar jų galiojimo laikas vis dar yra tinkamas naudojimui!

Be lazdelės gali būti ir kūgelio formos smilkalai, o šie gaminami iš įvairių ruošinių, kurie būna prisotinti eteriniais aliejais, aromatingais tirpikliais ir prieskoniais. Norint naudoti tokius smilkalus, reikia įsigyti specialias smilkalines.

Sudėtinės dalys

Labai yra nesunku surasti kokybiškus smilkalus – kuo bus mažiau sintetinių kvapų ar kitų priemaišų, tuo aromatas yra harmoningesnis ir natūralesnis. Sintetiniai kvapikliai lemia intensyvumą ir sumaišo pačio kvapo kompoziciją. Taip pat tokio tipo smilkalai būna nepalankūs sveikatai, nes rūkdami paskleidžia kenksmingų medžiagų. Sintetiniai smilkalai gali sukelti ir galvos skausmus. Aukštos kokybės smilkalai yra gaminami naudodami masala pagrindą. Tai yra pagrindinė rišančioji medžiaga, kurią galima rasti atogrąžų miškuose.