KOKIŲ JUNGČIŲ REIKIA MULTIMEDIJAI?

Multimedijai yra būtinos patikimos ir įvairios paskirties jungtys. Pačios įprasčiausios iš jų – tai HDMI, USB, RCA, S-Video ir kt. jungtys. Modernėjant elektronikos įrenginiams, keičiamos ir jiems reikalingos jungtys, tad savaime aišku, jog prie XX amžiaus pabaigoje pirkto vaizdo grotuvo nebeįmanoma prijungti prie šiuolaikinio televizoriaus.

Ką vartotojams garantuoja HDMI jungtis?

Ši kokybišką vaizdą ir garsą garantuojanti jungtis pradėta naudoti šio amžiaus trečiaisiais metais. Ji skirta prijungti televizoriams, DVD ir HD DVD leistuvams, vaizdo kameroms, diskų skaitytuvams, kompiuteriams, žaidimų konsolėms. HDMI jungtis lengvai susisiekia su skaitmeninėmis garso sistemomis, kompiuterių ekranais, projektoriais, planšetiniais kompiuteriai ir skaitmeniniais televizoriais. Jos dėka gaunamas išskirtinės raiškos vaizdas.

Kam skirtos DisplayPort ir DVI jungtys?

DisplayPort atsirado 2007 metais, ši jungtis perduoda vaizdą su garsu ir turi papildomą duomenų kanalą, kuris perduoda informaciją iš monitoriaus į kompiuterį. Tos rūšies jungtis įprastai yra naudojama įrenginiuose su liečiamais ekranais. O DVI – tai skaitmeninė jungtis tarp kompiuterio ir jo ekrano. Dauguma vaizdo plokščių ir monitorių, neskaičiuojant pačių pigiausių, turi DVI jungtis.

Kokią paskirtį atlieka elektros kištukai ir kokios būna jų rūšys?

Kištukai yra pagrindinės bet kurios rūšies elektros sistemos dalis, nes jų dėka elektros prietaisai yra prijungiami prie elektros šaltinio. Kištukų dėka įmanoma garantuoti saugų elektros prietaisų prijungimą prie elektros lizdo ir atjungimą nuo jo. Svarbiausia, kad elektros kištukai būtų kokybiški. Jų rūšys priklauso nuo to, kokiems elektros lizdams jie pritaikyti. Pavyzdžiui, elektros lizdai būna dviejų arba trijų kontaktų, jie dar būna apvalios arba plokščios formos. Todėl reikia įsitikinti, kad jūsų įsigytas kištukas tikrai atitiks jūsiškio elektros lizdo tipą. Be to, kištukai dar būna su įžeminimu arba be jo.

Kuo ypatingi kištukai su įžeminimu?

Kištukai su įžeminimu turi tris skirtingus geltonos arba žalios, rudos ir mėlynos spalvų laidus, iš kurių kiekvienas turi savą paskirtį. Geltonas arba žalias laidas skirtas įžeminimui, ruduoju (pliusiniu) laidu nuolat teka įtampa, o mėlynajame (minusiniame-nuliniame) laide nebūna įtampos, nes jo paskirtis – pasirūpinti elektros išlydžiu. Tokie kištukai praverčia drėgnose patalpų vietose, nes apsaugo nuo trumpo jungimo.