Naujų butų įsigijimo pliusai ir minusai

Jeigu žadate pirkti naujus namus, turbūt susiduriate su nemažai pasirinkimų. Juk galite rinktis iš tiek daug variantų, todėl gali kilti daug klausimų. Tikriausiai vienas didžiausių klausimų yra tas, kokį būstą pasirinkti, naują ar senesnės statybos. Tad šiame straipsnyje pateiksime, kokie yra naujų butų pliusai ir minusai ir pateiksime išvadą, ar verta tokius butus rinktis.

Naujų butų pliusai

Nauji butai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kituose miestuose praktiškai turi tokius pačius privalumus. Tik galbūt galėtume išskirti vieną dalyką, jeigu lyginti tokius butus didesniame mieste ir mažesniame, kad jų kaina gali skirtis ganėtinai nemažai. Tačiau perkant naują butą, jūs galėsite sutaupyti nemažai laiko, nes jame nieko nebus, todėl nereikės išnešinėti senų daiktų, lupti tapetų ir atlikti kitų panašių darbų. Tad nusipirkus tokį butą, jau iš karto galėsite galvoti kaip norite, kad jis atrodytų, kokie baldai turėtų būti. Toks būstas yra žymiai ekonomiškesni nei kad seni, tad žiemos metu gausite kur kas mažesnes šildymo sąskaitas, nei kad sename bute. Neretu atveju, tokiuose butuose žiemos metu šildymą galite reguliuotis patys, kas leidžia turėti galimybę sutaupyti, o nemokėti kainos, kuri nuo jūsų nepriklauso.

Naujų butų minusai

Kaip ir kiekviena situacija, taip ir naujų butų pirkimas turi dvi puses, tad perkant naują butą galima įžvelgti ir kelis niuansus, kurie gali atbaidyti nuo jo pirkimo. Tad kartais perkant senesnį būstą su visais baldais galima sumokėti mažiau, nei kad perkant naują. Tačiau nereikėtų orientuotis vien į jo kainą. Verta pagalvoti ir apie tokius dalykus kaip šildymas, namo sandarumas ir panašiai. Nauji butai yra žymiai ekonomiškesni, tad per ilgą laikotarpį net ir sumokėjus brangiau, ši suma susilygins ir neretu atveju galėsite ir sutaupyti.

Ar verta įsigyti naują butą?

Kaip matome iš pateiktų argumentų, tikrai verta galvoti apie visiškai naują butą, nei kad jį pirkti senesnės statybos. Darant tokį sprendimą, reikėtų iš karto apsiskaičiuoti kaip įmanoma labiau visas išlaidas, kurios bus patiriamos ateityje ir tada galėsite matyti, kuris variantas labiau apsimoka. Ir šiaip pagalvojus, juk kur kas maloniau yra kraustytis į naują, dar nei vieno žmogaus negyventą būstą. Ten viskas bus nauja ir net galėsite užuosti naujos statybos darbus, tad iš karto juose galėsite atlikti darbus, rinktis spalvas ir kurti svajonių namus.