Kodėl žieminės padangos?

Žieminės arba purvo padangos, kad ir kaip jas pavadintumėte, šios žieminės padangos susidoros su bet kokiais iššūkiais. Kuo išskirtinės žieminės padangos? Žieminės padangos – tai padangos, specialiai sukurtos saugiam važiavimui esant žemesnei nei 7°C temperatūrai apsnigtais arba giedrais žiemos keliais. Juos galima atpažinti iš specialių M+S ir (arba) 3PMSF ženklų, esančių ant  žieminės padangos šono.

Žieminės padangos charakteristika

  1. Apsauga

Žieminės padangos protektorius lengvai atpažįstamas iš daugybės gilių griovelių. Jie paprastai žinomi kaip lamelės. Žieminės padangos protektoriaus lamelės (grioveliai) veikia kaip „nagai“, kad užtikrintų optimalų veikimą sausomis, šlapiomis, sniego ir apledėjusiomis sąlygomis.

Žieminės padangos turi geresnį sukibimą nei vasarinės padangos, kai temperatūra žemesnė nei 7 °C, nes žieminės padangos turi 10 kartų daugiau lamelių; per visą protektoriaus aukštį yra trimatės savaime užsidarančios lamelės, pagerinančios valdymą sausame kelyje; 10 % aukštesnis padangos protektorius, kuris garantuoja lankstumą slidžiame kelyje.

  1. Specialios medžiagos

Žieminės padangos nuo vasarinių skiriasi chemine gumos mišinio sudėtimi. Jis sukurtas taip, kad išliktų minkštas net esant žemai temperatūrai, o tai padidina sukibimą ant slidžios dangos (šlapio, apsnigto ar apledėjusio kelio).

Esant žemai temperatūrai (žemiau 7°C), vasarinių padangų protektoriaus mišinys sukietėja, todėl sumažėja jų gebėjimas išlaikyti sukibimą. Unikali žieminės padangos gumos mišinio sudėtis leidžia efektyviai išlaikyti lankstumą ir sukibimą.

Žieminės padangos – ar jas montuoti ant savo automobilio?

Vasarinės padangos yra žymiai mažiau efektyvios nei žieminės padangos kai temperatūra nukrenta Nuo žemos temperatūros sukietėjęs gumos mišinys išlaiko mažiau sukibimo su keliu. Todėl rekomenduojame pakeisti padangas iš karto, kai vidutinė paros temperatūra nukrenta žemiau 7°C. Žieminės padangos jau tirai pravers esant tokiai temperatūrai.

Žieminės padangos sukurtos taip, kad atitiktų žiemos vairavimo poreikius, žieminės padangos yra pagamintos iš medžiagų, kurios gali prisitaikyti prie šalčio. Ant sauso, šlapio, apsnigto ar apledėjusio kelio žieminės padangos išlieka lanksčios, o tai kartu su aukštesniu protektoriumi užtikrina geresnį sukibimą. Optimizuojamas automobilio valdymas ir važiavimas, sutrumpėja stabdymo kelias.

Verta žinoti:

Jei nuolat susiduriate su atšiauriomis oro sąlygomis, žieminės padangos padės išspręsti šią problemą.

3.Apsauga

Nuo spalio iki balandžio vairavimo sąlygos gali būti labai sudėtingos, o kelio sąlygos gali keistis iš sauso į šlapią, šlapią, apsnigtą ar apledėjusį, žieminės padangos padės išvengti šios problemos. Žieminės padangos puikis pasirinkimas taip kardinaliai pasikeitus orams.

Padangų pasaulyje žiema prasideda, kai temperatūra nukrenta žemiau 7°C, tuomet žieminės padangos didžiausias išsigelbėjimas. Būtent šiuo metu rekomenduojamos žieminės padangos. Esant tokiai temperatūrai, vasarinių padangų gumos mišinys sukietėja ir tampa mažiau efektyvus, o žieminės padangos tampa idealiomis.

Kai keliai yra apsnigti, apledėję ar bauginančiai apledėję, vairuotojai jaučiasi mažiau pasitikintys savimi, tačiau taip neturėtų būti, svarbu, kad žieminės padangos jau būtų ant Jūsų automobilio, tuomet neprarasite pasitikėjimo savo vairavimo įgūdžiais.

Žinodami tinkamus rizikos veiksnius vairuojant šaltuoju metų laiku ir montuodami žiemai tinkamas padangas, pasijusite taip pat saugiai kaip saulėtą vasaros dieną, turbūt nebekyla klausimų kodėl žieminės padangos tokios svarbios.

4.Saugumas

Vairuotojai dažniausiai mano, kad sniegas ir ledas yra pagrindinis žiemos vairavimo pavojus. Iš tikrųjų 9 iš 10 avarijų** įvyksta ant sauso ar šlapio kelio, o ne ant sniego ar ledo. Tačiau tai nereiškia, kad žieminės padangos nepadeda to išvengti.

Sniegas gali būti pavojingas, tačiau tai nėra vienintelis dalykas, kurio reikia saugotis. Net ir žiemą beveik 9 iš 10 avarijų** įvyksta tiesiame kelio ruože. To būtų galima išvengti, jeigu žieminės padangos laiku atsidurtų ant Jūsų automobilio.

**Eismo įvykių tyrimo institutas (VUFO) – Dresdeno universitetas: per 12 metų ištirta 12 000 eismo įvykių.

Kas paaiškina šį reiškinį? Viskas priklauso nuo susikaupimo ir dėmesio. Vairuotojai paprastai yra atsargesni važiuodami siauruose ir riboto matomumo posūkiuose. Važiuojant tiesiomis miesto gatvėmis, kuriose yra geras matomumas, dėmesys gali būti išsklaidytas. Dėl to nelaimingų atsitikimų skaičius mieste yra daug didesnis.

Tokiomis sąlygomis jūsų žieminės padangos vaidina dar svarbesnį vaidmenį, todėl svarbu, kad ant automobilio būtų sumontuotos žieminės padangos.

Žieminės padangos, kodėl būtinos kai temperatūra nukrenta?

Žieminės padangos naudojimas, kai temperatūra pradeda kristi yra daug priežasčių.

Kadangi 3PMSF ženklas garantuoja saugų važiavimą ant sniego, žieminės padangos su šiuo simboliu ant šono taip pat sukurtos taip, kad gerai veiktų ant šalto ir slidžios dangos – tiek šlapios, tiek ledinės.

Esant žemesnei nei 7°C temperatūrai, žieminės padangos (pažymėtos M+S ir (arba) 3PMSF) yra saugesnės ir užtikrina trumpesnį stabdymo kelią nei vasarinės ant šlapio, apsnigto ar apledėjusio kelio.