KOKIOMIS SAVYBĖMIS TURI PASIŽYMĖTI TOLIMŲJŲ REISŲ VAIRUOTOJAI?

Tolimųjų reisų vairuotojų darbas nėra lengvas, nes jiems gana ilgą laiką tenka praleisti važiuojant. Be to, jie turi labai atidžiai vairuoti, nes atsako už krovinio saugumą. Todėl šios profesijos atstovams reikia būti sveikiems, kantriems ir ištvermingiems. Kaip yra organizuojamas tolimųjų reisų vairuotojų darbas?

Kaip organizuojamas tolimųjų pervežimų darbas?

Visų tolimųjų pervežimų vairuotojų darbas vyksta ta pačia organizavimo tvarka. Pirmiausiai krovinys pakraunamas į vilkiką, po to jis nuvežamas į paskirties vietą. Kai krovinys ją pasiekia, tada gavėjas su vairuotoju sutvarko visą reikiamą dokumentaciją. O tada į vilkiką kraunamas naujas krovinys, kuris pristatomas į kitą nurodytą vietą. Tai gali būti ir tas pats adresatas, iš kurio buvo atvežtas pirminis krovinys.

Kokių taisyklių privalo laikytis tolimųjų reisų vairuotojai?

Krovinių pervežimo užsakymų gausumas tiesiogiai priklauso nuo vairuotojo gebėjimo kuo sparčiau suktis. Kuo šis procesas spartesnis, tuo vairuotojo atlyginimas didesnis. Tiesa, tolimųjų reisų vairuotojams draudžiama visą parą važiuoti be sustojimo. Jiems leidžiama per vieną dieną važiuoti tik devynias valandas, o savaitėje dirbti tik šešias dienas, septintą dieną jie privalo ilsėtis. Kadangi tolimųjų reisų vairuotojams reikia griežtai laikytis grafiko, jie turi gerai apskaičiuoti turimas laiko atsargas ir kuo taupiau jas išnaudoti.

Kokie išmėginimai laukia tolimųjų reisų vairuotojų?

Vienas pagrindinių tolimųjų reisų vairuotojų išmėginimų – tai nereguliarus, daugeliu atvejų, nevisavertis maitinimasis. Gali varginti ir darbo grafiko nepastovumas, laiko gaišimas valstybių pasienio zonose ar laukiant, kada bus pakrautas naujas krovinys. Išskirtinės ištvermės reikalauja ir ilgalaikis sėdėjimas vairuojant. Ne paskutinėje išmėginimų vietoje ir namuose likusių artimųjų ilgesys. Tačiau dažniausiai visus šiuos nepatogumus atperka geras atlyginimas ir keliavimo romantika.

Ar sudėtinga rasti darbą tolimųjų reisų vairuotojams?

Jei jus domina toks darbas ir jūs esate pasiryžęs įveikti visus laukiančius sunkumus, jį surasti padės tuo reikalu užsiimančios internetinės įmonės. Įprastai jos turi ilgametę darbo patirtį, todėl be jokių problemų gali padėti surasti norimą darbą bet kurioje Europos šalyje. Jos siūlo geras darbo vietas tiek pavieniams vairuotojams, tiek pageidaujantiems dirbti poromis.