KOKIA DARBINĖ APRANGA YRA BŪTINA ŽIEMĄ?

Žiemą dirbant lauko sąlygomis kyla daugybė sveikatos išmėginimo atvejų, į kuriuos turi atsižvelgti ne tik patys darbuotojai, bet ir darbdaviai. Nes jeigu žmonės turėtų dirbti be tinkamos žieminės aprangos, jiems grėstų peršalimo ligos. Todėl juos būtina aprūpinti tinkamais šiltais drabužiais ir darbine avalynė, kuri ne tik būtų šilta, bet ir sauganti nuo slydimo.

Kokiomis savybėmis turi pasižymėti žieminiai drabužiai?

Kalbant apie žieminės darbo striukes, jos turi būti ne tik pakankamai šiltos, bet ir pralaidžios orui, kad susidariusi drėgmė galėtų išgaruoti ir būtų užkirstas kelias prakaitavimui. Be to žieminė apranga turi būti ne tik šilta, bet ir netrukdanti laisvai judėti.

Sumaniai pagaminta, lanksti, šilta ir patogi darbo apranga tikrai nesutrukdys siekti puikių darbo rezultatų. Žieminių rūbų gamintojai siūlo darbui naudoti trijų sluoksnių aprangą. Pirmą sluoksnį sudarytų apatiniai termo drabužiai, antrąjį – džemperis arba megztinis, trečiąjį – storos ir šiltos kelnės bei patogi striukė.

Kaip apibūdinami geri žieminiai batai?

Vienas svarbiausių dalykų dirbant žiemą lauko sąlygomis yra šilti darbiniai žieminiai batai. Geri žieminiai batai įprastai yra apšiltinti iš vidaus natūraliu arba dirbtiniu kailiu. Naujausios šiuolaikinės gamybos technologijos leidžia pasiekti tai, kad dabartiniai žieminiai batai yra suploninti, todėl lengvesni nešioti ir tuo pačiu nepraranda šilumos bei greitai išgarina atsirandančią drėgmę.

Ne vien šį privalumą turi geri žieminiai batai. Jų padai yra ne tik patvarūs, bet ir stebėtinai atsparūs slydimui. Todėl su jais galima drąsiai vaikščioti paviršiais, kuriuos dengia ledas arba suspaustas sniegas. Pati geriausia batų neslydimo kategorija žymima raidėmis SRC, nes ji yra aukščiausia. O jeigu tenka dirbti labai slidžioje aplinkoje, tada patariama naudoti batų apkaustus, kurie dar labiau sutvirtins jų sukibimą su slidžiais paviršiais.

Kaip geriausia pirkti žieminius drabužius ir batus?

Jei prireikė įsigyti darbinę aprangą, geriausiai tai daryti internete, nes elektroninės parduotuvės turi didesnį nei fizinės parduotuvės prekių asortimentą. Be to, jose leidžiama sumokėti už pirkinius pirkėjui pačiu palankiausiu būdu, o paskui kurjeriai juos pristato jiems nurodytu adresu.