KĄ DARYTI, KAI NAMUOSE SUTRINKA ELEKTROS TIEKIMAS?

Situacijos, kai staiga namuose dingsta elektra, būna pačios įvairiausios. Tai gali nutikti dėl elektros įtampos perkrovimo bute arba bendro gedimo daugiabučio namo vidiniame tinkle. Pasitaiko, kai elektros tiekimas nutrūksta visame mieste ar jo dalyje dėl tokių gamtinių reiškinių, kaip stiprus vėjas, smarkus sniegas, perkūnija ir kt.

Ką visada reikia turėti namuose, kad būtumėte pasiruošę galimam elektros energijos tiekimo sutrikimui ir po jo sekantiems nepatogumams?

Jeigu norite išvengti daugybės nesklandumų staiga sutrikus elektros energijos tiekimui, būkite iš anksto tam pasiruošę. Ko tam reikia? Pirmiausiai reikėtų visada po ranka turėti elektrinį žibintuvėlį, kad jį galėtumėte greitai rasti tamsoje. Taip pat vertėtų atsargoje turėti ir papildomas baterijas arba įkrautą išmanųjį telefoną su jame integruotu prožektoriumi. Blogiausiu atveju derėtų ir po ranka turimos žvakės su degtukais arba žiebtuvėliu.

Tačiau reikia nepamiršti, jog su žvakėmis reikia atsargiai, kad netyčia nesukeltume gaisro. Jas geriau laikyti paslėptas nuo smalsuolių vaikų, kad paskui jie neužsimanytų pažaisti su ugnele. Kadangi kartais elektros tiekimo sutrikimas gali tapti gaisro priežastimi, patariama patalpose turėti ir gesinimo priemones.

Kokios priemonės sudaro rinkinį, kuris pasitarnauja nutrūkus elektros tiekimui?

Kai netikėtai dingsta elektros energija ir atsiduriate avarinėje situacijoje, labai praverčia specialiai tam skirtų priemonių rinkinys, kuriame greta žibintuvėlio ar vidutinio dydžio prožektoriaus dar būtų ir kuri nors veikianti, pakankamai įkrauta ryšio priemonė. Jei elektros tiekimas nutrūksta ilgam laikui, tada reikia turėti ir geriamo vandens bei sauso maisto atsargas. Jeigu tokia nelaimė ištiktų šaltuoju metų laiku, tada reikėtų būti pasirūpinus šiltomis antklodėmis ir šilta apranga bei apavu, nes nebus aišku, kiek laiko teks išbūti be elektros.

Kokie galimi tolesni veiksmai, namuose dingus elektrai?

Jei dingsta elektra, pirmiausiai išsiaiškinkite jos dingimo priežastį. Ar tai bendro elektros tiekimo nutrūkimo problema, ar tai yra susiję su jūsų asmenine namų valda. Jeigu jūsų namuose ar bute sutriko elektros tiekimas dėl lokalių priežasčių, nenuleiskite rankų ir kreipkitės pagalbos į šios srities profesionalus.