Valgomojo stalas: kaip pasirinkti tinkamą dydį?

Bet kurį baldą renkantis matmenys yra vienas iš pagrindinių pasirinkimo kriterijų. Https://www.deinavosbaldai.lt/svetaines/stalai-ir-staliukai/valgomojo-stalai ne išimtis. Pateikiame kelis svarbius aspektus, į kuriuos verta atsižvelgti svarstant, kokio dydžio valgomojo stalą rinktis.

Patalpos plotas

Natūralu, kad mažoje erdvėje įkurdinus didelį stalą patogu nebus. Todėl pirmiausia labai tiksliai išmatuokite, kokį plotą naujam stalui turite. Įvertinkite, kokie baldai valgomajame jau yra arba dar bus, ir palikite nuo jų pakankamą atstumą iki būsimo stalo vietos. Taip pat atsižvelkite į tai, kad nuo stalo iki sienų ar kitų baldų būtų ne mažesnis kaip 90 cm atstumas, kitaip bus nepatogu atsistumti su kėde.

Šeimos narių skaičius

Ne mažiau svarbus aspektas yra ir tai, kiek šeimoje narių, t. t. kiek žmonių paprastai susės prie valgomojo stalo. Jei esate nedidelė šeima, galbūt visiškai užteks ir kompaktiško stalo. Tačiau jei valgomojo erdvė didelė, didesnis stalas, žinoma, atrodys gražiau.

Kitas dalykas, ar dažnai sulaukiate svečių, švenčiate šventes gausiame giminaičių ar bičiulių būryje? Jei taip, galite pirkti didesnių matmenų stalą arba rinktis išskleidžiamą.

Proporcijos

Kad patalpa atrodytų gražiai, svarbu išlaikyti proporcijas. Tad jei turite didelę erdvę, labai mažas staliukas atrodys neproporcingai. Ir atvirkščiai, mažoje patalpoje masyvus, didelis stalas ne tik atrodys neproporcingai, tačiau ir kels nepatogumų.