Vonia yra labai asmeninė erdvė, kurioje galima atsipalaiduoti, pamiršti visus dienos rūpesčius ir blogas mintis. Tad jame būti turėtų būti jauku ir gera. Kadangi kiekvieno skonis yra individualus, tad jaukumą kiekvienas gali suprasti skirtingai. Kad jį susikurtume, vonios kambaryje reikėtų išsirinkti tinkamus baldus ir aksesuarus taip sukuriant vieną visumą. Tad šiame straipsnyje papasakosime, kaip reikėtų tinkamai išsirinkti vonios baldus.

Į ką verta kreipti dėmesį?

Pradedant kurti vonios kambarį, suprantame, kad reikės labai daug pačių įvairiausių dalykų ir kartais galime pasimesti, nuo ko geriausia pradėti, tad pateikiame kelis dalykus, į ką svarbu atkreipti dėmesį:

  • Verta apgalvoti, kokių spalvų norite vonioje. Galite rinktis iš labai daug variantų, nes galimybių yra labai daug. Spalvas galite rinktis prie kitų kambarių, vonią daryti išskirtinę ir taip pasirinkti visai kitą spalvą, nei ji vyrauja visuose namuose.
  • Kadangi pasirinkimo yra taip pat nemažai, tad tikrai turėsite apie ką pagalvoti. Galite rinktis minimalistinį, modernų ar klasikinį stilių.
  • Reikėtų iš anksto apgalvoti, kur ir kaip stovės vonios baldai. Taip aiškiau bus galima matyti pačią viziją, kur statyti visus privalomus vonios baldus, kur galima kabinti spinteles ir panašiai.
  • Veidrodis vonioje yra privalomas, todėl būtinai pagalvokite apie jo vietą. Šioje erdvėje tikrai nėra būtino skaičiaus, kiek jų gali būti. Kuo jų bus daugiau, tuo patogiau galėsite save matyti iš visų pusių. Tad galite svarstyti ir ne vieno veidrodžio galimybę.

Kokie vonios baldai rekomenduojami vonioje?

Baldų rekomendacijų gali būti pačių įvairiausių. Nes kiekvieno poreikiai yra skirtingi, todėl ir baldai gali visiškai skirtis. Tad pirmiausia atsižvelkite į savo poreikius ir galimybes. Jeigu, tarkime, namuose neturite pakankamai vietos ir papildomiems rankšluosčiams susidėti trūksta vietos, tuomet galite vonioje spintelių susiprojektuoti šiek tiek daugiau, nes taip galėsite susikurti papildomas daiktų laikymo erdves. Galite galvoti tiek apie pakabinamas, tiek apie pastatomas spinteles, jos gali būti pačios įvairiausios, su stalčiais ir ne tik. Svarbiausia, kad baldai vonioje būtų patogūs ir atliktų savo paskirtį.

Kokių klaidų reikėtų vengti renkantis vonios kambario baldus?

Kaip ir projektuojant bet kurį kambarį, taip ir čia, galima susidurti su tam tikromis klaidomis. Vienos dažniausių ir didžiausių yra tokios, kad iš pat pradžių nėra tinkamai apgalvojami baldai ir neretu atveju jie perkami tik tada kai yra pamatomi parduotuvėje. Dar viena klaida, kuri yra daroma, pasirenkami netinkami paviršiai, kurie netinka vonios kambariui. Nes jie greitai išsitepa ir jų priežiūrai reikia skirti ganėtinai daug laiko.