Parduoti verslą šiandien tikrai nėra sunku. Internetas atveria tiek daug galimybių, kad surasti pirkėją savo parduodamam verslui gali būti daug lengviau, nei būtų galima pamanyti. Internete pirkėjus randa įvairaus dydžio ir pelningumo verslai iš visiškai skirtingų sričių.

Pasinaudojant interneto suteikiamomis galimybėmis galima akimirksniu surasti verslo brokerį, skelbimų portalus ar įvairias grupes socialiniuose tinkluose. O ką jau kalbėti apie informaciją, patarimus ar atsiliepimus apie vieną ar kitą subjektą.

Kokias galimybes turi verslo pardavėjas, nusprendęs viską atlikti internetu? Kokius sprendimus jis turi ar gali priimti? Kaip geriausiai pasinaudoti internetu siekiant parduoti savo verslą? Paieškokime greitų atsakymų į visus šiuos klausimus.

Pasamdykite profesionalų verslo brokerį

Jei nenorite pats užsiimti verslo pardavimu, tai profesionalaus verslo brokerio pasisamdymas yra bene svarbiausias pardavimo proceso žingsnis. Geras brokeris padės jums nustatyti tikrąją jūsų verslo rinkos vertę, parduoti jį potencialiems pirkėjams ir taip pat atstovaus jus visuose derybose ir susitikimuose su potencialiais pirkėjais. Jis taip pat galės jums patarti ir padėti viso proceso metu. Ir nors verslo brokerio paslaugos naudingos, Lietuvoje (kaip ir kitose šalyse) tai yra labiau neformalios paslaugos, kurioms didžiausią paklausą turi stambiausių verslų ir įmonių pardavėjai.

Sutvarkykite savo finansinius duomenis

Pirkėjai norės susipažinti su jūsų finansiniais duomenimis, kad susidarytų vaizdą apie verslo pelningumą ir potencialą. Prieš pateikdami savo verslą pardavimui, įsitikinkite, kad visi jūsų dokumentai yra atnaujinti ir tvarkingi. Galiausiai, bent jau dalį esminės informacijos, esančios šiuose dokumentuose, jūs norėsite pateikti visiems potencialiems pirkėjams, ar ją talpinsite skelbime, prezentacijoje ar kitoje formoje.

Paruoškite išsamų skelbimą ar prezentaciją

Kad ir kokiu konkrečiu būdu pardavinėsite verslą internetu, jūs būtinai turėsite pateikti visiems galimai susidomėjusiems asmenims informaciją, kuri jiems yra svarbiausia. Pavyzdžiui, savo skelbime turėtumėte patalpinti ne tik informaciją iš aukščiau minėtų finansinių dokumentų (pelno ataskaitą, mokesčių deklaracijų ir kitų), bet taip pat ir kitus duomenis apie verslą, pavyzdžiui, istoriją, parduodamų produktų ir teikiamų paslaugų sąrašą, jų paklausą, pelningumą, pardavimus, taip pat rinkodaros medžiagą, strategines ir kitas verslo nuostatas bei turimus plėtros planus. Turėdami ir pateikdami visą šią lengvai prieinamą informaciją, gerokai palengvinsite pardavimo procesą ir lengviau surasti pirkėją.

Naudokitės patikima internetine verslo pardavimų platforma

Yra daug patikimų ir kokybiškų internetinių platformų, kuriose galima kelti verslo skelbimus ir parduoti verslą, pavyzdžiui, verslovitrina.lt. Pasirinkę gerą reputaciją turinčią ir nusistovėjusią platformą savo verslui parduoti, padidinsite savo skelbimo matomumą ir greičiau galėsite parduoti savo verslą.

Laikydamiesi šių patarimų, galite padidinti savo galimybes sėkmingai parduoti verslą internetu. Verslo brokeris yra labiau išimtis nei taisyklė verslo pardavime, todėl dauguma verslo pardavėjų renkasi jau patikrintą ir nusistovėjusią verslo pardavimo praktiką, t.y. parduoti verslą per patikimas skelbimų platformas.