Tradicinis ar šiuolaikinis namas: kur yra riba?

Kalbant apie tradicinius ir šiuolaikinius namus tikrai neturime galvoje tik dizaino, interjero sprendimų. Juk jie dažniausiai daromi pačiame paskutiniame žingsnyje. Koks fasadas? Kokia stogo danga? Taip, tai lemia būsto modelį, tačiau šiuolaikinis ar tradicinis labiau reiškia plotą, namų aukštį bei kitas smulkmenas.

Jeigu norite pamatyti gyvus šių tipų namų pavyzdžius – siūlome pasižvalgyti UAB Architektų gildija internetiniame puslapyje. Juk kartais pamačius namą, kuris Jums patrauklus – iškart žinoma, kad jis ir bus Jūsų.

Norisi mažesnių namų?

Tikrai ne visi nori didelių namų. Ir tikrai ne visada mažesnio ploto namas yra pasirenkamas dėl to, kad taupoma. Kai kuriems tikrai mielesni yra maži namukai ir tokie gali būti labai erdvūs, tik reikia apgalvoti – kaip tinkamai išdėstyti kambarius, kad visi gyventojai jaustųsi gerai.

Dažniausiai renkantis mažesnius namukus – siūlomi vieno aukšto. Tai yra nedideli, ekologiški, dažniausiai minimalistinio stiliaus namai, kurie atitinka XXI amžiaus poreikius. Taip, šiais laikais labai erdvius, iki 200 kvadratinių metrų namus statosi vis mažiau žmonių, tačiau specialistai pastebi, kad poreikis – gal ir mažesnis, tačiau yra.

Laimi – vieno aukšto projektai

Vieno aukšto namų projektai tikrai nėra kažkuo geresni nei dviejų aukštų. Tai priklauso nuo smulkmenų ir abi opcijos gali būti geros arba blogos priklausomai nuo architekto darbo.

Visgi, šiais laikais žmonės dažniausiai renkasi vieno aukšto namus, kadangi juos yra ne tik kur kas paprasčiau Pastatyti, tačiau ir išlaikymas – kur kas pigesnis. Lygiagrečiai dar galima paminėti ekologinį niuansą.

Garažas ir terasa – būtini

Galiausiai, tiek prie tradicinių namų, tiek prie modernių dažniausiai komponuojamas garažas ir terasas, kuri dar vadinama poilsio zona. Tačiau klasikiniuose namuose dažnas dar kelia klausimą dėl rūsio. Jo kasimas – brangus malonumas, tačiau jeigu bus montuojamas kieto kuro katilas – būtinas, kur kas patogesnis. Juk nesinori gyvenamosiose patalpose dar komponuoti kūrenimo zonos, taip?

Svarbiausia yra neskubėti. Juk tai yra Jūsų namai. Natūralu, kad reikia skirti laiko, kol pajusite, kad tam tikras projektas tikrai yra Jūsų. Namų projektavimas – UAB Architektų gildija yra pasiruošę kartu ieškoti to aukso viduriuko.