Svarbių dokumentų vertimas. Kaip nesuklysti?

Svarbių dokumentų vertimas. Kaip nesuklysti?

Dokumentų vertimas – viena dažniausiai užsakomų vertimo paslaugų bet kuriame biure. Verčiant svarbius asmeninius dokumentus, sutartis ar techninius aprašymus, labai svarbu išvengti klaidų, kurios gali sukelti klaidingą interpretaciją ar teisines pasekmes. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės išvengti klaidų.

Dokumentų vertimas reikalauja atskiros specifikos:

1. Prieš pradėdami vertimą, įsitikinkite, kad visiškai suprantate pirminį dokumentą. Jei jums neaiškūs kokie nors terminai ar sąvokos, paprašykite kliento patikslinimo.

2. Dirbdami su vertimu naudokitės patikimu žodynu arba vertimo šaltiniu. Tai padės užtikrinti, kad vartojate teisingą terminiją ir žodžius.

3. Prieš baigdami vertimą, paprašykite, kad jį peržiūrėtų asmuo, kuriam ta kalba yra gimtoji. Tai padės išaiškinti vertimo proceso metu padarytas klaidas.

4. Prieš pateikdami vertimą klientui, būtinai jį kruopščiai patikrinkite. Tai padės išvengti bet kokių paskutinės minutės klaidų.

5. Saugioje vietoje išsaugokite išversto dokumento kopiją, jei ateityje jo netyčia prireiktų.

Svarbūs dokumentai privalo būti verčiami tik atestuotose vertimo biuruose

Verčiant dokumentus – būtinas vertimo biuro antspaudas, jei dirbate su dokumentu, kurį reikia patvirtinti notariškai, turite kreiptis į vyriausybės patvirtintą vertimų biurą.

Svarbiems dokumentams nenaudokite automatinių vertimo įrankių, pavyzdžiui, „Google Translate“. Šios priemonės nėra pakankamai tikslios ir gali lemti klaidingus vertimus, o klaidos gali kainuoti brangaus laiko arba pinigų.

Kai verčiate svarbų dokumentą, visada kreipkitės į atestuotą vertimų biurą. Tai padės užtikrinti aukštą vertimo kokybę ir tikslumą. Be to, naudodamiesi atestuoto vertimų biuro paslaugomis, galėsite naudotis profesionalių vertėjų, turinčių patirties verčiant dokumentus, paslaugomis.

Užsakyti dokumentų vertimo paslaugas – patogiausia internetu!

Norėdami užsakyti dokumentų vertimo paslaugas, dabar nereikia važiuoti į vertimų biurą. Dokumentus galima užsisakyti ir internetu. Tai patogiausias ir lengviausias išversti dokumentus.

Tereikia pasirinkti Jūsų poreikius atitinkantį vertimo biurą ir nusiųskite jiems savo dokumentą. Tuomet agentūra paskirs profesionalų vertėją, kuris parengs jūsų dokumentą ir pristatys jį jums per sutartą laiką.

Užsakydami dokumentų vertimo paslaugas internetu, taip pat galite nurodyti formatą, kuriuo norite, kad išverstas dokumentas būtų pristatytas. Dauguma agentūrų siūlo įvairius formatus, pavyzdžiui, PDF, „Word“, „Excel“ ir pan.

Patarimas pabaigai, nesirinkite paslaugų teikėjo pagal pigiausią kainą, tai ne visada veikia, o dažnu atveju nukenčia vertimo kokybė. Vietoj to rinkitės paslaugų teikėją pagal jo kokybę, profesionalumą ir patirtį.