SEO paslaugos: tipai ir kodėl to reikia?

SEO (paieškos sistemų optimizavimas) – tai internetinių svetainių optimizavimas, jose vartojant tinkamus raktažodžius, naudojant reikiamą nuotraukų, video formatą ir nuolat atnaujinant puslapio turinį, taip svetainę iškeliant į aukštesnę poziciją įvairių naršyklių paieškos puslapiuose. SEO paslaugos skirstomos į vidines ir išorines. Abiejų paslaugų tipų tikslas – padaryti Jūsų puslapį labiau matomą naršyklės vartotojams, tačiau vidinės SEO paslaugos susideda iš Jūsų svetainės tvarkymo, o išorinės – svetainės populiarinimo už jos ribų.

Vidinės SEO paslaugos

Vidines SEO paslaugas sudaro Jūsų internetinės svetainės tvarkymas siekiant didesnių reklamos ir marketingo galimybių paieškos sistemose, naudojant tinkamus pavadinimus, aprašymus, raktažodžius ir URL nuorodas. Visa tai yra daroma atitinkant pasirinktos naršyklės kriterijus.

Raktažodžiai – labai svarbi SEO paslaugų dalis. Tai yra dažnai naršyklėje ieškomas žodis ar frazė. Yra būtina svetainėje vartoti su turiniu susijusius raktažodžius, kurie pritrauktų Jūsų paslaugomis besidominčius žmones, nes tai užtikrina tikslinę auditoriją, dažnesnį puslapio lankomumą bei daugiau patenkintų vartotojų, kurie Jūsų puslapyje rado viską, ko tikėjosi.

Kita svarbi SEO paslaugų dalis – tinkamos Jūsų svetainės URL nuorodos. Nuorodos, ypatingai turinčios raktažodį URL adrese, padeda naršyklei rasti, indeksuoti ir suprasti Jūsų puslapio struktūrą bei turinį, taip keldama Jūsų svetainę į aukštesnes pozicijas paieškoje.

Į vidines SEO paslaugas įeina ir turinio optimizavimas. Norint būti labiau matomiems paieškoje reikia užtikrinti, jog Jūsų svetainėje talpinamas turinys yra ne per trumpas, yra įdomus Jūsų lankytojams, turi raktažodžių ir yra unikalus.

Išorinės SEO paslaugos

Išorinių nuorodų į Jūsų svetainę talpinimas kituose puslapiuose – tai išorinės SEO paslaugos. Jūsų puslapio URL adresas gali būti įtrauktas į straipsnį su konkrečiu raktažodžiu arba patalpinamas į svetainių katalogus – tokiu būdu yra didinamas Jūsų svetainės kokybės balas ir didėja Jūsų matomumas.

Taip pat Jūsų svetainės nuoroda kituose tinklapiuose gali atsirasti ir kitokiais būdais: paminėjimai bendradarbiaujančios kompanijos puslapyje, patekimas į klientų ar partnerių sąrašus kitų įmonių svetainėse ir panašūs būdai. Jeigu svetainė, kurioje atsidurs Jūsų nuoroda yra aukšto reitingo, tai suteiks ir geresnius rezultatus Jums.

Svarbu nepamiršti, kad SEO paslaugos rezultatų neduoda čia ir dabar. Jie keičiasi palaipsniui ilgai ties tuo dirbant ir kuriant savo internetinės svetainės įvaizdį.

Kam reikalingos SEO paslaugos?

Dauguma interneto vartotojų mano, jog pirmi interneto naršyklės parodyti rezultatai yra patikimiausi, žinomiausi ir geriausi. Nedažnas lankytojas pasiryš keliauti iki dešimto puslapio, kad atrastų ko ieško. Todėl buvimas pirmuose puslapiuose yra didelis pranašumas prieš konkurentus. Naudojantis SEO paslaugomis ir didėjant svetainės matomumui galima tikėtis daugiau svetainės lankytojų, pirkėjų ar susidomėjusių Jūsų veikla žmonių.