Medinės dailylentės: pušies, eglės, o gal degintos medienos?

Dailylentės iš medžio – tikrą renesansą išgyvenanti sienų apdaila. Dar visai neseniai tai buvo siejama su gūdžiais sovietmečio laikais, tačiau šiandien vis dažniau galime pamatyti šiuolaikiniame interjero bei eksterjero dizaine. Kokio tipo medines dailylentes rinktis?

Natūralios spalvos medinės dailylentės

Medinė sienų apdaila sušildo tiek interjerą, tiek eksterjerą ir suteikia jam jaukumo.Tuo pačiu metu ilgos, lygiagrečiai sumontuotos lentos šiandien atrodo labai moderniai. Pušies dailylentės, eglės dailylentės, o gal degintos medienos dailylentės? Tikime, kad sunku pasirinkti. Čia sužinosite, kokia mediena gali būti naudojama interjero dekoravimui bei kokios rūšys užtikrins didžiausią fasadų ilgaamžiškumą.

Medinės dailylentės – ką verta apie tai žinoti?

Medinės dailylentės – sienų apdailos rūšis, ypač populiari daugelyje posovietinių valstybių. Šiuo metu jos vėl sulaukia daugelio mūsų dėmesio, juolab kad šiandien galima rinktis iš įvairių medienos rūšių, montavimo būdų ir plačios spalvų gamos. Medinė sienų apdaila puikiai tiks tiek klasikinio stiliaus interjeruose, tiek moderniuose skandinaviško ar lofto stiliaus erdvėse. 

Pušis, eglė, o gal išskirtinės degintos medienos dailylentės? Geriausia mediena fasadams

Siauros, vertikaliai išdėstytos pušies medienos lentos – tai neįmantrus, tačiau jaukus būdas papuošti interjerą bei eksterjerą. Ši medžiaga pasižymi gera rinkos kaina ir lengvu prieinamumu, todėl ji gana dažnai naudojama namų įrengimo darbuose. Tačiau dailylentės gali būti pagamintos iš bet kokios rūšies medienos, ne tik iš pušies. Galutinis vaizdas labai priklauso nuo to, kurią medienos rūšį ar jos apdirbimo būdą  pasirinksite.

Iš kokios medienos galite kurti dailylenčių kompozicijas? Čia tiks ir rekomenduojamos lietuviškų medžių rūšys, kurios gali būti tonuojamos bet kokia spalva, ir egzotiška mediena. Tiesa, pastaroji kainuoja tikrai daugiau. Galite rinktis iš lengvai prieinamų spygliuočių, pvz., eglių ir pušų, ir ilgaamžių lapuočių, pvz., ąžuolo ar uosio.

Atsakant į klausimą, kokia mediena yra geriausia fasadams, vienareikšmiškai atsakome, kad bet kokia – svarbiausia, kad tai būtų deginta mediena. Degintos medinės dailylentės kur kas ilgiau tarnauja, yra atsparios daugeliui išorės veiksnių, tokių kaip drėgmė, įvairūs kenkėjai, pelėsis ir kt. Taip pat, dėl unikalaus apdirbimo būdo, jų atsparumas ugniai yra itin sumažinamas, o jei dar apdorojimo metu yra pasitelkiami specialūs impregnantai, tikimybė, kad dailylentės užsidegs yra itin maža. Daugiau apie šį unikalų medienos produktą galite sužinoti čia: https://sugibanwood.com/degintos-medienos-dailylentes/

Šių dienų tendencijos

Populiari šių laikų dizaino tendencija – tai sienų apdaila atnaujintomis, antram gyvenimui prikeltomis, pakartotinai panaudojamomis lentomis. Sena mediena su įdomiu, ryškiu ir unikaliu raštu yra ekologiškas bei tvarus pasirinkimas, kuris gražiai atrodo derinamas su moderniais sprendimais. Unikalūs interjerai su naujam gyvenimui prikeltomis dailylentėmis pasižymi savitu charakteriu ir šiltu, jaukiu stiliumi. Jei nuspręsite naudoti senas lentas, atidžiai įvertinkite medienos būklę, įsitikinkite, kad ji nepažeista, o tada kruopščiai impregnuokite.