Kuo skiriasi Arabica ir Robusta kavos pupelės?

Kada nors susimąstėte, kuo skiriasi Arabica ir Robusta kavos pupelės? Jei taip, pataikėte į tinkamą vietą. Šiame straipsnyje palyginsime šias dvi kavos pupelių rūšis ir aptarsime jų privalumus bei trūkumus. Taip pat pateiksime patarimų, kaip nustatyti, kuri kavos pupelių rūšis jums labiausiai tinka pagal asmeninius skonio pageidavimus. Tad nieko nelaukdami, pradėkime. Tikimės, jog šis straipsnis bus informatyvus ir naudingas.

Arabica kavos pupelės

Arabikos pupelės laikomos geresniu pasirinkimu, kai kalbama apie kavos pupeles, nes jos pasižymi švelniu skonio profiliu ir aukštesne kokybe. Šių pupelių skonis saldesnis, sudėtingesnis, su vaisių ir šokolado natomis, o jų skonis ne toks rūgštus kaip Robustos pupelių. Arabikos pupelės taip pat vertinamos dėl mažesnio kofeino kiekio, todėl jos puikiai tinka tiems, kurie nemėgsta pernelyg stipraus kavos puodelio. Kita vertus, Arabikos pupeles gali būti sudėtinga auginti, nes joms reikia didesnio aukščio ir žemesnės temperatūros nei Robusta pupelėms. Dažniausiai jos būna vienas iš brangesnių pasirinkimų.

Robusta pupelės

Robusta pupelės paprastai laikomos prastesniu kavos pupelių variantu, nes jų skonio savybės yra kartesnės, žemės atspalvių, kurie kai kuriems žmonėms atrodo nemalonūs. Tačiau šios pupelės turi tam tikrų privalumų, palyginti su Arabikos pupelėmis – jas lengviau auginti karštesnio klimato zonose ir jose yra daug daugiau kofeino nei Arabikos pupelėse (todėl jos puikiai tinka mėgstantiems stipresnę kavą). Deja, palyginti su Arabikos veislėmis, robustos pupelių skonis nėra toks sudėtingas, todėl kai kuriems žmonėms jos gali būti mažiau patrauklios.

Kaip atpažinti kokybišką kavą?

Nesvarbu, kokios rūšies kavos pupeles pasirinksite, svarbu įsitikinti, kad perkate geros kokybės pupeles. Kad užtikrintumėte geriausią skonį ir aromatą, ieškokite šviežiai skrudintų ir tinkamai laikomų pupelių.

Įsitikinkite, kad kavos pupelės yra iš patikimo šaltinio ir neseniai surinktos, kad būtų užtikrintas jų šviežumas. Pažiūrėkite kokia yra kilmės šalis užuominų apie skonį, nes kiekvienoje šalyje gaminami unikalūs produktai.

Eksperimentuokite su skirtingais skoniais

Išbandykite ir Robusta, ir Arabica pupeles ir nuspręskite, kuri iš jų jums tinka labiausiai. Taip pat eksperimentuokite su skirtingais kavos ruošimo būdais, kad išsiaiškintumėte, kuris iš jų geriausiai atitinka jūsų skonio receptorius.