Kuo daugiau žinosite apie skrydį oro balionu, tuo būsite labiau pasiruošę skristi

Daugelyje situacijų, kur jūs turite pakankamai daug žinių, jaučiatės kur kas komfortabiliau, nei tose, kur vos esate girdėjęs apie vieną ar kitą sritį. Tad žinos bet kur, visada yra geras dalykas. Apie skrydį oro balionu irgi reikėtų turėti tam tikrų žinių, jeigu vieną dieną užsinorėsite pamėginti tokią pramogą arba jeigu netyčia jums bus padaryta tokia staigmena. Tad šį straipsnį parengėme būtent tiems, kurie dar nei karto neskrido oro balionu, bet jeigu tik būtų tokia galimybė – mielai ją pasirinktų. Apsilankykite Dangausmetro.lt.

Kiek laiko gali užtrukti skrydis oro balionu?

Užsisakyti skrydį oro balionu galima dviem pagrindiniais būdais, tai yra perkant įvairius kuponus kaip pramogas arba bandant susisiekti tiesiogiai su paslaugą teikiančiais žmonėmis. Jeigu rinksitės kuponą, ant jo iš karto galėsite matyti, kiek ilgai gali trukti skrydis oro balionu. Dažniausiai ji gali užtrukti apie 2 valandas, tačiau nereikėtų pamiršti ir to, kad dažnu atveju yra vykdomi dar šiokie tokie mokymai, kurie irgi užima laiko, o ką jau kalbėti, jeigu reikia ilgiau pavažiuoti iki tos vietos nuo kurios pakilsite. Tad grubiai tariant, reikia turėti beveik pusę dienos laisvos, kad galėtumėte pilnai, su visa pramoga pasimėgauti visu skrydžiu oro balionu.  Plačiau apie skrydžius skaitykite čia.

Idealiausios oro sąlygos, kada verta skristi oro balionu

Tokia pramoga yra vykdoma tik šiltuoju metų sezonu, tad labai didelė tikimybė, kad pataikysite ant pakankamai gero oro, kada su oro balionu skristi galima. Palankiausios oro sąlygos skristi yra:

  • Kai nelyja, nežaibuoja;
  • Pučia gana lengvas vėjas. Jis neturi būti pakankamai stiprus, nes oro balionas neturi vairo, todėl jo valdyti, pasukti į vieną ar kitą pusę nėra galimybės, todėl, kad jis galėtų skristi pakankamai stabiliai ir saugiai, jam užtenka nedidelio vėjo.
  • Oro balionai gali skristi kai nėra didelio ir tiršto rūko, kad matomumas būtų geras, be to jam reikia šviesos, todėl kelionės vykdomos tik šviesiu paros metu.

Kaip tinkamai pasiruošti skrydžiui oro balionu?

Tikriausiai galima vardinti labai daug skirtingų dalykų, kaip būtų galima pasiruošti tokiai kelionei. Bet tikriausiai verta paminėti, kad:

  • Apranga turi būti pakankamai patogi. Tikrai nereikia puoštis, nes aukštai danguje jūsų tikrai niekas nematys.
  • Verta į kelionę pasiimti gerų draugų, su kuriais leisti laiką yra malonu.
  • Skrydis oro balionu turėtų būti planuojamas iš anksto, nes jeigu norėsite juo pasimėgauti greitai, labai didelė tikimybė, kad to padaryti nepavyks, nes jis turi sezoniškumą, todėl tikrai yra einama pramoga.