Kaip įveikti sporto atidėliojimą ir išlikti motyvuotam?

Norite pradėti naują įprotį arba pradėti vykdyti projektą, bet niekaip negalite pradėti. Žinote, ką reikia padaryti, tačiau vis atidėliojate ir atidėliojate. Skamba pažįstamai? Nesvarbu, ar bandote daugiau sportuoti, sveikiau maitintis, pradėti verslą, ar dirbti su kūrybiniu projektu, motyvuoti save gali būti sunku. Tačiau taip neturi būti! Skaitykite toliau ir susipažinkite su psichologine pradėjimo ir motyvacijos rasti motyvaciją tęsti veiklą, kol ji taps įpročiu, apžvalga. Tai bus labai naudinga.
Ką psichologija mums sako apie pradžią?
Yra daugybė psichologinių teorijų, aiškinančių, kodėl atidėliojame ir kaip galime įveikti savo inerciją. Viena iš teorijų teigia, kad susidūrus su užduotimi, kuri atrodo sunki ar neįveikiama, mūsų smegenis užvaldo neigiamos emocijos, pavyzdžiui, baimė ir nerimas, dėl kurių sustingstame ir vengiame atlikti užduotį. Kita teorija teigia, kad susidūrę su iš pažiūros sunkia užduotimi per daug dėmesio skiriame galutiniam rezultatui, užuot suskirstę procesą į mažesnes užduotis, todėl jaučiamės prislėgti viso laukiančio darbo. Kai žmonės teigia, kad atidėliojimą lemia mūsų poreikis gauti tiesioginį pasitenkinimą. Jei nematome jokio tiesioginio atlygio už tai, kad imsimės veiksmų, tada apskritai nesivarginame jų atlikti. Apie tai kalba portalas formagym.lt
Kaip įgyti motyvacijos?
Raktas į motyvaciją – išsikelti realius tikslus ir suskaidyti juos į mažesnes užduotis, kad jos atrodytų ne tokios bauginančios. Pavyzdžiui, jei norite pradėti dažniau mankštintis, bet vis pasiteisinate, kad nenueinate į sporto salę ar nepabėgiojate, suskirstykite savo tikslą į mažesnes užduotis, pavyzdžiui, „išeikite į lauką 15 minučių” arba „padarykite 10 atsispaudimų”, kad jis atrodytų lengviau įgyvendinamas. Be to, įsitikinkite, kad jūsų tikslai yra konkretūs, kad juos būtų lengviau stebėti (pvz., nubėgti 3 kilometrus per savaitę”, o ne „dažniau bėgioti). Kiekvienos užduoties terminų nustatymas taip pat padidins jūsų motyvaciją, nes tai suteiks jums kažką konkretaus, ko galėtumėte siekti ir pagal ką galėtumėte vertinti savo pažangą. Pabaigoje, atlikę kiekvieną žingsnį, apdovanokite save; taip sustiprinsite teigiamą elgesį ir tikslo siekimas atrodys ne toks bauginantis, nes pakeliui gausite apčiuopiamą atlygį.
Geriausio laiko pradėti – nėra
Viskas, ko jums reikia, tai planas, tinkamas mąstymas ir nedideli žingsniai, kad galėtumėte pradėti. Kai žengsite pirmąjį žingsnį, bus vis lengviau išlaikyti motyvaciją, kol tai taps įpročiu. Atminkite: nuoseklumas, o ne intensyvumas.