Uogos mums padeda ne tik gauti reikiamus vitaminus, bet ir palaikyti gerą sveikatos būklę. Geriausia tai, jog šiais laikais uogos į namus pristatomos bet kuriuo metų laiku, tad galime mėgautis uogomis ir sveikai gyventi bet kuriuo sezonu. Apžvelkime sveikiausias uogas, kurias galite rasti bet kurioje parduotuvėje.

Šilauogės

Lietuvoje šilauogės daugeliui vis dar nepažįstamos uogos. Nepaisant to, jog Lietuvoje šios uogos parduodamos jau labai seniai. Daugelis jas vis dar maišo su mėlynėmis, nors skiriasi ne tik jų dydis ir skonis, bet ir nauda. Šilauogėse yra daug ne tik skaidulų, bet ir vitamino C. Be to, jos puikiai tinka tiems, kurie turi širdies ar kraujagyslių ligų.

Avietės

Turbūt net nereikia abejoti, kad avietės yra vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Ir tikrai ne be reikalo, kadangi jos ne tik padeda mažinti oksidacinį stresą, bet net ir pagreitina raumenų atsigavimą. Be jokios abejonės, šios uogos puikiai tinka sportuojantiems. Beje, šios uogos taip pat tinka tiems, kurie turi širdies ir kraujagyslių ligų.

Goji uogos

Tie, kurie skundžiasi lėta medžiagų apykaita, turėtų išmėginti goji uogas. Jos padės ne tik pagreitinti medžiagų apykaitą, bet ir padėti sumažinti svorį.

Braškės

Lietuvoje be jokios abejonės populiariausia uoga yra braškė. Jos ne tik turi vitamino C, bet ir padeda kontroliuoti cukraus kiekį organizme bei gerina širdies sveikatą.

Mėlynės

Kaip ir minėjome, mėlynės dažnai painiojamos su šilauogėmis. Tačiau jos mažina cholesterolio kiekį kraujyje bei padeda numesti svorį.

Acai uogos

Dar viena egzotinė uoga – acai. Lietuvoje daugeliui ji nežinoma, tačiau ji ypač naudinga sveikatai. Jos mažina cholesterolio kiekį kraujyje bei apsaugo nuo oksidacinio streso.

Spanguolės

Tie, kurie turi problemų su šlapimo pūsle, žino, jog spanguolės turi būti įtrauktos į jų mitybos racioną. Tačiau tai ne vienintelė šių uogų nauda. Ši uoga sumažina skrandžio infekcijų riziką bei gerina širdies sveikatą.

Vynuogės

Smagu tai, jog Lietuvoje vynuoges rasite bet kuriuo metų laiku. Šios uogos ne tik padeda sumažinti kraujospūdį, širdies ritmą, bet ir sumažina diabeto riziką. Nepamirškite, kad vynuogės padeda pagerinti smegenų sveikatą.