KOKIA YRA ELEKTRONIKOS KOMPONENTŲ PASKIRTIS? 

Tokie elektronikos komponentai, kaip įvairios jungtys, kištukai, terminalai, lizdai, ateniuatoriai – įtaisai, kurie skirti elektros įtampai, srovei ir elektromagnetinių virpesių galiai mažinti, šakotuvai, ribotuvai yra reikalingi elektroninių prietaisų gamyboje, modifikavime ir jų remonte.

Kuriais atvejais mūsų dienų aplinkoje yra pritaikomi elektronikos komponentai?

Šie komponentai yra naudojami išmaniųjų telefonų, nešiojamų kompiuterių ir skaitmeninių televizorių gamyboje. Jie naudojami ir tada, kai reikia išvedžioti telekomunikacijų, interneto ar kitokio pobūdžio ryšio tinklą. O buityje, versle ar pramoninėje gamyboje elektronikos komponentų dėka įdiegiami automatizacijos procesai. Pavyzdžiui, atitinkami komponentai leidžia sujungti būtiną įrangą atskirose patalpose. Jų dėka įmanoma valdyti ir stebėti elektronikos įrenginių veikimo būklę, nustatyti atsiradusius gedimus.

Kuo vienas nuo kito skiriasi aktyvieji ir pasyvieji elektronikos komponentai?

Aktyvieji elektronikos komponentai suteikia elektros grandinei galios ir energijos. Jie naudojami prietaisuose, kurie gamina energiją įtampos arba srovės pavidalu.  Tai diodai, tranzistoriai, SCR ir kt. Aktyvūs komponentai valdo srovės srautą. Juos galima vadinti energijos donorais. O pasyvieji elektronikos elementai naudoja energiją grandinėje. Jie saugo energiją įtampos arba srovės pavidalu. Tai rezistoriai, kondensatoriai induktoriai ir kt. Šie prietaisai energiją saugo energiją įtampos arba srovės pavidalu, jie negali kontroliuoti srovės srauto, nes yra energijos priėmėjai.

Kaip pasirūpinti, kad elektronikos komponentų rinkinys – išmanusis telefonas mažiau sekintų savo bateriją?

Nenustebkite, tačiau išmaniajame telefone esančios programėlės veikia ir tada, kai jų visiškai nenaudojate, o tai palengva daro įtaką jo baterijos išsekimui. Todėl berta telefone uždaryti visas nenaudojamas programėles. Tada jos neveiks ir be jokio reikalo nešvaistys baterijos energijos. Bateriją sekina ir elektroninėse žinutėse naudojami emocijų išraišką demonstruojantys veideliai, įvairūs paveikslėliai ir judančios aplikacijos.

Tiesa, jei veidelius, paveikslėlius ir GIF aplikacijas naudosite gana retai, tada jų naudojimas telefono baterijai didesnės įtakos tikrai nepadarys. Bet jeigu pamatėte, kad baterijos energijos likutis labai mažas, o įkrauti ją greitu laiku neturėsite galimybės, tad jokiu būdu nenaudokite paveikslėlių ir aplikacijų. Tik taip būsite garantuoti, jog jūsų išmaniojo telefono baterija išseks lėčiau.