KOKIĄ PIRTIES APRANGĄ NAUDOTI? 

Pastaraisiais metais įtin populiarėja tradicinės lietuviškos pirtys. Kas tą lėmė? Viskas paprasta. Tai gerėjantis gyvenimas ir norėjimas būti arčiau gamtos, bei senūjų tradicijų. Žinoma, mūsų senoliai pirtyse, tik prausdavosi ir joms buvo toli iki dabartinių pirčių, kurios primena mini SPA centrus. Į dabartines pirtis žmonės renkasi sveikatos palaikymo procedūroms. Be atvangos lekiančiam miesto gyventojui, labai svarbus emocinis ir fizinis persikrovimas – „restartas“. Kadangi, susirenka labai įvairi publika, dažnai vienas kito nepažįstantys – vyrauja šioks toks kuklumas. Jis ir sąlygoja pirties aprangos naudojimą, bent jau pirties vedimo pradžioje. 

Stipriai pažengusi pirčių lankymo kultūra ir šiek tiek šiaurietiškas lietuvių būdas atnešė pirties aprangos dėvėjimo įpročius. Klaidinga manyti, kad bet koks lininis „škurlis“, bus patogus tam jūsų momentui, kai norite jausti pirties procedūrų malonumus. Kiekvienas, nepatogus ir neišbaigtas pirties drabužis trukdys jūsų jausmų laisvę. Žinoma, pirtininkai ir kiti pirties procedūrų profesionalai jums visada sakys – jei tik galite, eikite į pirties garinę be drabužių. Taip, jie bus visiškai teisūs. Anaiptol, norisi pasitikslinti – ar jūs jausitės gerai, atvažiavę į naują pirtį ir naują (mišrią, vyrų ir moterų) kompaniją vienintelis, kuris neturės visiškai jokio pridengimo? Taip, įsivažiavus pirties apeigų procesui kolektyvas dažniausiai apsipranta ir visi jaučiasi laisvai. Bet, iki tol…

Jei turite pakankamai siuvimo ir aprangos konstravimo įgudžių, galite pasisiūti pirties aprangą pačios. Prisitaikysite ją pagal savo kūno linijas ir tai bus tobula. Jei, tokių gebėjimų neturite, vertėtų savo relaksinių gyvenimo momentų patogumą patikėti pirties aprangos siuvimo profesionalams. Egzistuoja begalė bandančių siūti pirties aprangą, tačiau norint tai daryti kokybiškai, reikia vadovautis eile kriterijų:

  • Mokėti siūti, arba turėti siuvyklą.
  • Turėti drabužių konstravimo patirtį.
  • Pačiam būti pirties mėgėju ir nuolatiniu savo gaminių testuotoju.
  • Turėti galimybę savo gaminių naudotojų apklausoms.
  • Duoti savo gaminius testuoti pirties profesionalams – pirtininkams.
  • Turėti meilę savo veiklai.
  • Turėti beribę fantaziją ir laiko pirties aprangos modelių siuvimui, bei tobulinimui.

Įvertindami šiuos kriterijus, galime iš karto atmesti didžiąsias siuvimo įmones, kurios yra toli nuo pirties lankytojų ir nereguoja į jų poreikius. Taip pat, galime atmesti įvairaus plauko „specialistes“, kurios bando kopijuoti dėmesio vertus gaminius, tik dėl bandymo pasipelnyti. 

Iš viso, bent kiek prie šios specifikos dirbančių įmonių srauto įšskirtume specializuotą lietuviškų pirties reikmenų gamybos ir siuvimo įmonę priepirtis.lt. Tai, šeimos dydžio įmonė, tačiau jos įkūrėjai yra dideli pirties fanai ir didžiąją savo laiko dalį skiria įvairiems pirties paslaugų, bei prekių išradimų, gamybos ir populiarinimo projektams. Vertėtų paminėti, kad būtent ši įmonė sukūrė ir išleido į gyvenimą pirties aprangos kolekciją TV projektui ir prekės ženklui „Vantos lapas“. Priepirtis.lt siuva pirties aprangą patiems išrankiausiems jos naudotojams. Tai garsiausi Lietuvos pirtininkai ir pirties paslaugų specialistai. Jūratės ir Ksavero rankomis sukurtais pirties drabužiais ir kitais pirties tekstilės gaminiais džiaugiasi didžioji dalis pirties bendruomenės Lietuvoje ir už jos ribų. Tai vienintelė Lietuvos įmonė turinti šios srities specializaciją ir pirties lankytojams siūlanti tik savo gamybos produktus. Atrodytų viskas elementaru ir paprasta, jei yra kelnės, tai kelnės. Jei yra sijonas, tai sijonas ir ką čia dar sugalvosi, bet… Jei imtume kaip kūrybinį išradingumo pavyzdį, iki šios įmonės įnovatyvių tekstilės išradimų, niekas net nežinojo, kas yra pirties kostiumėlis. Tik, ieškant sau patogių sprendimų ir paskatinti Vantos lapas TV laidos prodiuserės Jūratės buvo sukurtas lininis pirties kostiumėlis moterims. Per pirmuosius metus šis gaminys sumušė visus populiarumo rekordus ir tapo visišku pirties aprangos trend‘u. 

Kaip ir visuose tekstilės reikaluose, yra kokybiški, su meile pagaminti aprangos originalai, o yra „Lietuvos kiniečiai“, bandantys kažkaip, kažką atkartoti. Jei jūsų sprendimas už 2-3eurų kainos skirtumą pasirinkti juos, tai jūsų pasirinkimas. Mūsų pareiga pranešti, kuo pasitiki specialistai, profesionalai ir savo komforto jausmą vertinantys pirties bičiuliai.

Linkime mėgautis pirties malonumais, kai tik galite. Jauskite pirtį, būkite pirtyje, atsigaukite pirtyje ir pasikraukite teigiamų emocijų.