Kodėl verta įsigyti gimnastikos lanką?

Lanko sukimas – tai viena tų fizinių veiklų, kuri dažnai yra nepelnytai nuvertinama. Jei svarstote apie galimybę įsigyti tam tikros sporto įrangos, gimnastikos lankas neabejotinai turėtų atsidurti būsimų pirkinių sąraše. Taigi, kodėl verta įsigyti šį sporto įrenginį?

Puikus apšilimas prieš treniruotę

Net vaikai žino, kad prieš treniruotę yra būtina tinkamai apšilti, tačiau kartais apie tai pamirštame. Jei sportuojate namuose, lanko sukimas gali būti tikrai puikus apšilimas prieš treniruotę (lanką vertėtų sukti bent 5-10 minučių, o tuomet atlikti numatytus pratimus).

Koordinacijos gerinimas

Lanko sukimas padeda kūno pusiausvyrai ir koordinacijos gerinimui. Vertėtų nepamiršti, kad sukant lanką dirba ne tik liemuo, bet ir visas kūnas. Reguliarus lanko sukimas gali ženkliai pagerinti laikyseną.

Gerinama ištvermė

Jei lanką suksite pakankamai ilgai (pavyzdžiui, 20 ar 30 minučių), ši fizinė veikla taip pat gali pagerinti ištvermę.

Medžiagų apykaitos stimuliavimas

Lanko sukimas – tai viena tų fizinių veiklų, kuri gali padėti suaktyvinti medžiagų apykaitą ir atsikratyti nepageidaujamų kilogramų. Šios veiklos metu aktyviausiai tonizuojami juosmens raumenys, tačiau tausojami sąnariai.

Lieknesnis liemuo

Žinoma, lanko sukimas taip pat gali padėti sumažinti juosmens apimtį. Jei svajojate apie lieknesnį liemenį, rekomenduojama kasdien sukti lanką po 15-30 minučių ir šią veiklą derinti su tinkama mityba. Nepamirškite, kad nepakanka vien tik atlikti pratimus: taip pat būtina stebėti tai, ką valgote.