Klasikinių kortų žaidimų vadovas

Daug populiarių kortų žaidimų žaidžiami ir šiandien. Nepaisant to, ar ieškote žaidimo, kurį lengva išmokti, ar tokio, kuris reikalauja daugiau strategijos ir įgūdžių, tikrai rasite klasikinį kortų žaidimą, kuris atitiks jūsų poreikius. Apžvelkime keturis populiariausius klasikinius kortų žaidimus: BlackJack, 21, pokeris ir karas. Prisiminkime kartu, kaip juos reikia žaisti.

BlackJack

BlackJack yra neįtikėtinai populiarus kazino žaidimas, kuris nuo to laiko tapo daugelio namų kortų žaidimų vakarų pagrindu. Žaidimo tikslas – nugalėti dalintoją, kaupiant kortas, kurių vertė yra artimiausia 21, bet neperžengiant ribos. Kiekvienam žaidėjui atverčiamos dvi atverstos kortos, o dalintojas gauna vieną atverstą ir vieną atverstą kortą. Kiekvienas žaidėjas, gavęs savo kortas, gali pasirinkti, ar jis nori pataikyti (paimti kitą kortą), ar pasilikti su turima kombinacija. Kai visi žaidėjai baigs savo ėjimus, dalintojas atskleis savo atverstą kortą ir nuspręs, ar jam reikia dar vienos kortos, ar ne. Laimi tas, kurio kortų suma yra artimiausia 21.

21

Dvidešimt vienas (arba 21) – tai paprastas triukų ėmimo žaidimas, kuriame žaidėjai stengiasi surinkti kuo daugiau taškų atimdami triukus iš kitų žaidėjų. Šį žaidimą galima žaisti su bet kuria standartine 52 žaidimo kortų kalade ir dviem juokdariais (neprivaloma). Kiekvieno žaidėjo tikslas – surinkti taškus iš kitų žaidėjų, kol bus pasiektas iš anksto sutartas taškų skaičius (paprastai 21). Raundą laimi žaidėjas, kuris pirmas pasiekia šį taškų skaičių. Šį žaidimą taip pat galima modifikuoti taip, kad vietoj taškų rinkimo kiekvienas žaidėjas, norėdamas laimėti, turi išmesti visas savo kortas.

Pokeris

Pokeris yra vienas populiariausių ir žinomiausių klasikinių kortų žaidimų visame pasaulyje ir panašu, jog jis greitu metu nepraras populiarumo. Tai greitas lažybų žaidimas, kuriame žaidėjai stengiasi sudaryti stiprias kombinacijas iš skirtingų spalvų ar sekų derinių iš jų pačių išdalytų kortų ir atsitiktinai per kiekvieną raundą išdalytų bendrų kortų. Priklausomai nuo to, kokią versiją žaidžiate, taisyklės skiriasi, tačiau visose versijose yra statymų raundai, kuriuose žaidėjai kelia arba meta statymus, priklausomai nuo to, kokią kombinaciją jie iki šiol sukūrė, taip pat tam tikra forma parodomasis lošimas pabaigoje, kai visi likę žaidėjai parodo savo kombinacijas palyginimui ir nustato, kas laimi.

Karas – vienas paprasčiausių žaidimų

Karas yra neįtikėtinai paprastas, bet labai įdomus klasikinis kortų žaidimas, kurį paprastai žaidžia du žmonės, tačiau, jei norite, jį gali žaisti ir daugiau nei du žmonės. Viskas, ko jums reikia, yra viena 52 žaidimo kortų kaladė, kuri prieš pradedant žaidimą padalijama abiem dalyviams po lygiai; laimi tas, kuris pirmas surenka visas 52 kortas! Žaidimo metu abu dalyviai atsitiktine tvarka traukia po vieną kortą iš savo kaladės, kas ištraukia aukštesnę kortą, laimi abi kortas ir prideda jas prie savo kolekcijos, o žemesnės eilės kortos keliauja į atliekų krūvelę prieš pradedant kitą ėjimą!

Svarbiausia – smagiai praleistas laikas

Nesvarbu, kokį klasikinį kortų žaidimą pasirinksite, įsitikinkite, kad žaisdami gerai praleisite laiką ir nepamiršite svarbių taisyklių. Naudingi straipsniai apie kortų žaidimus yra tinklapyje Solitaire.lt