Ką žinoti apie automobilių lempučių H tipus ir grupes?

Jei rinkoje ieškojote naujos lemputės savo transporto priemonei, turbūt susidūrėte su daugybe skirtingų kategorijų lempučių. Kalbant apie priekinius žibintus ir rūko žibintus, yra daugybė tipų: H1, H3, H4, H7, H11, HB3, HB4 ir kt. Na, o ar iki šios dienos žinojote, kuo skiriasi kiekvienas lemputės tipas ir kokia jo reikšmė? Bet kuriuo atveju išsamiai apžvelkime šiuos skirtingus lempučių ir žibintų lizdų tipus ir kodėl jie tokie yra.

Kodėl lemputės klasifikuojamos?

Pasaulyje yra keletas automobilių gamintojų, kurių asortimente yra daugybė transporto priemonių. Jei visiems skirtingiems automobiliams būtų skirtingos lemputės, būtų beveik neįmanoma gauti pakaitinę ar net lemputę antrinėje rinkoje. Gerai, jei atsitiktinai būtų buvusi pakaitinė lemputė, ji būtų kainavusi dešimt centų.

Dabar, siekiant standartizuoti lempučių rinką, buvo įvestos tam tikros lempučių klasifikacijos. Pasaulinis transporto priemonių taisyklių derinimo forumas (ECE taisyklės) rengia ir prižiūri įvairių automobilių gaminių tarptautinius standartus; vienas iš jų – lemputės.

Pirmiausia šios lemputės skirstomos į 3 skirtingas grupes;

1 grupė – H7 lemputė / 1 grupės lemputė

Dauguma šiuolaikinėse transporto priemonėse naudojamų lempučių priklauso 1 grupei. Tai H7 LED lemputes, H11 lemputes , HB3 led lemputes , HB4 H1, H3, H4 lemputės. Šiai grupei priklauso priekinių žibintų lemputės ir į ją įeina rūko žibintų lemputės. Tačiau, žinoma, lempučių lizdai skiriasi. Be to, atkreipkite dėmesį, kad visų 1 grupei priklausančių lempučių galia gali būti arba nebūti vienoda.

2 grupė H6W lemputė / 2 grupės lemputė

Kita klasifikacija yra 2 grupė. Šios grupės komplekte yra daugybė lempučių, tarp jų – posūkių žibintų lemputės, galinių žibintų lemputės, valstybinio numerio ženklo lemputės, taip pat posūkių žibintų lemputės. 2 grupės lemputės yra C5W, H6W, HY6W ir kitos.

3 grupė H2 lemputė / 3 grupės lemputė

Galiausiai turime 3 grupę. Šios kategorijos lemputės dabar yra pasenusios ir šiuolaikiniuose automobiliuose nenaudojamos. Vis dėlto joms priskiriamos H2, C21W, P19W tipų lemputės.

Kaip aptarta anksčiau, 1 grupės automobilinėms lemputėms priskiriamos visos įprastinės H1, H3, H4, H7 ir kt. Šios lemputės naudojamos atsižvelgiant į jų paskirtį ir galios reikalavimus. Dažniausiai 1 grupės lemputės montuojamos priekiniuose žibintuose ir rūko žibintuose.