Sapnų analizė – tai psichoanalizės metu plačiai taikomas terapinis metodas. Austrų neurologas ir psichoanalizės pradininkas Sigmundas Freudas suprato, kad sapnai yra „karališkasis kelias” arba vartai į pasąmonę; jis sukūrė metodą, pagal kurį sapnų analizė yra būdas pasiekti pasąmonę.

Tačiau sapnų analizė nėra naujųjų laikų reiškinys, o veikiau senovės žmonių naudota priemonė, skirta nuspėti ir gauti žinių iš dievų. Prieš tūkstančius metų senovės egiptiečiai suprato sapnų aiškinimo svarbą. Tiesą sakant, jis buvo taip giliai įsišaknijęs jų kultūroje, kad sapnų vizijos lėmė daugelį svarbių sprendimų.

Mokslo bendruomenė apie sapnų analizę

Mūsų sapnų paslaptis vis dar nežinoma, tačiau mokslininkai vis dar laiko sapnų analizę pseudomokslu, tačiau jie tiki, kad sapnai padeda mums prisiminti dalykus, būti kūrybingesniems ir apdoroti emocijas.

Žinoma neurobiologinė sapnų teorija yra „aktyvavimo-sintezės hipotezė”, kuri reiškia, kad sapnai iš tikrųjų neturi tikslo: jie tėra elektriniai smegenų impulsai, kuriais iš mūsų prisiminimų atrenkamos atsitiktinės mintys ir vaizdiniai.

5 sapnavimo teorijos

  • Froido norų išsipildymo teorija. Pasąmonės bandymai išspręsti kokį nors konfliktą, nesvarbu, ar tai būtų neseniai įvykęs įvykis, ar kažkas iš praeities užkaborių. Jungo požiūris manė, kad jie yra prasmingi ir juose yra
  • informacijos apdorojimas.
  • fiziologinė funkcija.
  • Aktyvacija-sintezė.
  • kognityvinė raida.

Sapnų analizės psichologija

Psichoanalitiniai psichologai mano, kad psichologinių problemų šaknys glūdi pasąmonėje. Psichoanalizė skatina nesąmoningų, nenormalių ir įprastai pasikartojančių emocijų ir elgesio modelių įsisąmoninimą, leidžiantį integruoti praeities nesąmoningas savo dalis ir skatinantį optimalų funkcionavimą, gydymą ir kūrybinį išreiškimą.

Psichoanalitinėje teorijoje sapnai reiškia norų išsipildymą, nesąmoningus troškimus ir vidinius konfliktus, įsipainiojusius į sapno siužetą. Sapnų kalboje dažnai užkoduota simbolinė, mitologinė ir metaforinė kalba, psichoanalizėje šie vaizdiniai naudojami siekiant geriau suprasti, kas gali būti paciento užkulisiuose.

Carlas Jungas suprato, kad sapnai yra psichikos bandymas pranešti individui būtinus dalykus, ir labai vertino juos kaip būdą pažinti pagrindinį sapnuojančiojo tikslą. Jungas taip pat manė, kad sapnų analizė yra svarbi asmenybės raidos dalis – šį procesą jis vadino individuacija.

Sapnų analizės reikšmė

Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame viską galima gauti tiesiog vienu paspaudimu, mes tapome tokie technologiškai pažangūs išoriniame pasaulyje, tačiau beveik neskiriame dėmesio savo vidiniam pasauliui.

Kai kas nors užsimena apie savo sapnų aiškinimą, dažnai pagalvojame apie krištolinio rutulio skaitytojus, taro kortas, o gal gausime froidišką Edipo atsakymą, kad iš prigimties įsimylėjote savo motiną.

Tačiau sapnų analizė nėra nė vienas iš šių dalykų, iš tikrųjų nauda, gaunama pasinaudojus savo pasąmoniniu protu, atveria daugybę durų tiek į vidinį, tiek į išorinį pasaulį. Įjungę šviesą tamsiame kambaryje paprastai tampate sąmoningesni, tačiau kita su tuo susijusi nauda yra paslėpta.

Bendravimas su pasąmone kiekvieną naktį ilgainiui išsivystys, jis gali prasidėti nurodant jūsų paslėptas ydas ir ideokracijas, tačiau kuo giliau į bedugnę einate, tuo labiau artėjate prie tiesos atradimo.

Sapnų analizė ~ ko jie jums nepasakoja

Jei internete ieškotumėte, kaip analizuoti sapnus, pastebėtumėte panašių regztų bendrinių metodų, kaip vyksta šis procesas, – tikrai skamba paprastai, tereikia ant naktinio stalelio vesti sapnų žurnalą arba galbūt užsirašyti savo emocijas ir atspėti prasmę. Taip, tai neabejotinai pažadins jumyse miegantį milžiną, kuris vis dar snaudžia.

Per savo gyvenimą išanalizavęs daugiau nei 70 000 + sapnų, pastebėjau, kad 95 proc. pateiktų sapnų yra tokie pat įdomūs, kaip ir stebėti džiūstančius dažus. Atrodo, kad pusėje šių sapnų slypi gausybė nesąmoningų emocijų, kurių jie negali išreikšti kasdieniame gyvenime, pasireiškiančių naktį. Kita pusė būtų žmonės, bandantys išsiaiškinti, kas yra tas paslaptingas vyras, kuris pasirodo kiekvieną naktį.

Nors susiduriu su kai kuriais sapnais, dėl kurių verta daryti tai, ką darau. Sapnai, kurie tokie gilūs, kad atitinka simbolinius vaizdinius, jei žmogus išgertų DMT arba psilocibino grybo.

Vieni iš linksmesnių sapnų, kurie mane užkrečia, yra tie, kai žmonės iš viso pasaulio, priklausantys įvairioms religijoms ir kultūroms, sapnuoja, kad juos aplanko mirę mylimieji. Jie kalba su sapnuojančiuoju užkoduota senovine simboline geometrine kalba, kuri užmaskuota kaip dovanų gavimas.

Kaip analizuoti savo sapnus?

  • 1 žingsnis: praktikuokitės prisiminti savo sapnus. Dauguma žmonių sako, kad naktį niekada nesapnuoja sapnų, nes aktyviai nesirenka jų prisiminti. Vien tik aktyviai stengiantis jūsų sapnų žodynas atsiveria; iš pradžių galite prisiminti tik žmogaus veidą ar galbūt jausmą, bet ilgainiui jis plečiasi.
  • 2 žingsnis: užsirašykite savo sapnus. Turėkite šalia telefoną arba žurnalą, kad galėtumėte užsirašyti savo sapnus vos tik pabudę. Jei per pirmąją minutę prarandame iki 90 % informacijos, todėl labai svarbu, kad pirmiausia pasistengtumėte mintyse užrašyti kuo daugiau informacijos.
  • 3 žingsnis: atkreipkite dėmesį į savo vidinį ir išorinį pasaulį. Sokratas sako: „Pažink save”, poreikis kasdien atlikti introspekciją padės nušviesti ir pagyvinti jūsų sapnų pasaulį. Dėmesys gamtai, aplinkai, intuicijai ir jus supančiai aplinkai suteikia galimybę rasti paslėptą sapno prasmę.
  • 4 žingsnis: praktikuokite dėmesingo įsisąmoninimo meditaciją 10 minučių per dieną. Vos 10 minučių per dieną padės sumažinti stresą, pagreitins sapnų prisiminimą, sumažins lėtinį skausmą ir pagerins miegą. Taip pat galite pabandyti 20 minučių per dieną praktikuoti čigongą arba taiči, kad padidintumėte savo dvasinę energiją.
  • 5 žingsnis: būkite atviri ir pasitikėkite savo nuojauta. Sakoma, kad pats esate geriausias savo aiškintojas – naudojimasis sapnų žodynais padeda jums vadovautis, tačiau tai nereiškia, kad tai yra teisingas atsakymas.

Sapnų analizės pavyzdžiai

Priklausomai nuo jūsų religijos, kultūros, įsitikinimų ir gyvenimiškos patirties sapnų simboliai skirtingiems žmonėms gali atrodyti skirtingai. Kaip pavyzdį pasitelkime simbolį ŠNEKOVAS: induistas gali matyti gyvatę kaip vidinės transformacijos simbolį, o krikščionis – kaip pagundą.

Kai kurie sapnų analizės pavyzdžiai pagal Froido požiūrį paprastai nurodo žodžius, kad tai faliniai simboliai, pavyzdžiui, ginklai, gyvatės, traukiniai. Arba sapnų analizės moteriškų vaginalinių simbolių pavyzdžiai yra durys, tuneliai, langai ir piniginės. Tačiau Froido teorijos dažniausiai laikomos pasenusiomis ir šiuolaikinėje psichologijoje nebenaudojamos.

Carlas Jungas sapnus suprato kaip vidinį sapnuotojo būsimos psichinės evoliucijos žemėlapį, rodantį labiau subalansuotą santykį tarp pasąmonės ir sąmonės ryšio.

Kam naudojama sapnų analizė?

Pirmiausia sapnų analizė naudojama siekiant padėti kitiems žmonėms rasti prasmę, slypinčią už problemų, su kuriomis jie šiuo metu susiduria. Nesugebant išreikšti, kaip jaučiatės, ar apskritai suprasti situacijos, pasąmonė siųs jums simbolinius pranešimus, užkoduotus geometrijoje, mitologiniuose simboliuose ir temose, kad galėtumėte išgauti prasmę.

Atrodo, kad pasąmonės tikslas yra noras padėti jums kažką įsisąmoninti, kad galėtumėte rasti pusiausvyrą ir užbaigti savo gyvenimą. Autorius: ekus.lt