Karnitinas: kokia nauda jis pasižymi?

L-karnitinas – tai yra natūraliai randama raumenyse medžiaga. Beveik visa ji yra sandėliuojama raumenyse, o mažytė dalis saugoma kepenyse ir kraujyje.

Būtent čia karnitinas atlieka pagrindinį vaidmenį riebalų rūgščių metabolizme, taip pat raumenų susitraukimo procese. Jis pasiekia mūsų audinius per kraujotaką

Šiame straipsnyje išsiaiškinsime kas tai yra karnitinas, kokia nauda jis pasižymi, kokiame maiste jo yra.

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra karnitino

Sveikas organizmas gali pasigaminti karnitino kiekį (apie 16 mg per dieną) pagal mūsų organizmo poreikius, priklausomai nuo kūno svorio.

Be to, L-karnitino yra daugelyje įprastų maisto produktų, ypač gyvūninės kilmės, pavyzdžiui, mėsoje ar pieno produktuose, t. y. jautienoje, kiaulienoje, žuvyje ar vištienos krūtinėlėje.

Mažesniais kiekiais jo taip pat yra grūduose ir augalinės kilmės maisto produktuose, pavyzdžiui, morkose ar pomidoruose, ir vaisiuose, tokiuose kaip persikai, kriaušės ir bananai.

Dėl didelio jo kiekio gyvūniniame maiste vegetarai ir veganai gali apsvarstyti galimybę papildomai vartoti L-karnitino papildus moterims, vyrams (jų rasite čia: https://sportuojantys.lt/l-karnitinas/)

Šie produktai ir jų atsiliepimai, gera kaina, nauda, kalba patys už save, todėl išmėginti tikrai verta.

L-karnitino nauda

L-carnitine padeda kūno riebalus paversti energija. Tad lieknėjimui moterys dažnai renkasi šį maisto papildą, remdamosis atsiliepimais ir gera kaina. L-karnitinas sintetinamas daugiausia kepenyse, o iš ten per kraują patenka į raumenis. Geriausia L-karnitino nauda raumenų energijos apykaitai ir raumenų audinio vientisumui daro jį svarbiu vyrams bei moterims, kurie rūpinasi savo kūno išvaizda, raumenimis, mažesniu pilvo riebalų sluoksniu.

Kaip vartoti L-karnitiną?

L-karnitiną, kaip minėjome, plačiai naudoja sportininkai ir moterys. Sportuojantys.lt elektroninėje maiasto papildų parduotuvėje, jis būna skystas, tabletėmis arba milteliais. L-karnitino vartojimas yra labai veiksmingas prieš fizinę treniruotę, iki jos likus bent 15-30 minučių.

Jis gali būti vartojamas kasdien prieš pusryčius, kad palaikytų naudą organizmui. Tačiau nepamirškite, kad būtina laikytis mitybos plano, kuris padėtų surinkti ne per daug kalorijų, kadangi vien tik maisto papildai sulieknėti nepadės.

Apibendrinimas

Karnitinas – tai papildai sportui, kuriuos gali naudoti tiek moterys, tiek vyrai, siekiantys sulieknėti. Tai yra dėmesio vertas produktas, „Sportuojantys.lt“ turintis teigiamų atsiliepimų ir pasižymintis gera kaina. Tad verta išmėginti, tačiau nepamirškite, kad sveikesnė mityba yra pati svarbiausia.