KAIP VYKDOMA VADOVŲ PAIEŠKA?

Kad bet kuri įmonė galėtų efektyviai veikti ir sėkmingai egzistuoti, jai reikalingas sumanus ir nuoširdų kolektyvo palaikymą pelnantis vadovas. Tokį savomis jėgomis surasti įmonių savininkams-akcininkams nėra paprasta. Tad jiems pati geriausia išeitis – kreiptis pagalbos į personalo paieškos tarnybas. Viena iš jų teikiamų paslaugų – tai ir talentingų vadovų paieška.

Kiek laiko gali trukti tinkamo vadovo paieška?

Gerą ir patikimą vadovą surasti ir atrinkti – nėra paprasta užduotis, todėl šis procesas gali užtrukti net kelis mėnesius. Kadangi vadovai būna skirtingos natūros, todėl jų darbo metodai irgi tarpusavyje skiriasi. Be to, kiekvienas iš jų turi skirtingą darbo patirtį. Todėl vadovų paieška užsiimantys specialistai naudoja įvairius jų suradimo ir įvertinimo būdus. Tai reikalauja daug laiko ir pastangų, nes kiekviena tuo užsiimanti tarnyba nori ne tik išsaugoti gerą savo vardą, bet ir pelnyti abejonių nekeliantį savo klientų pasitikėjimą. Todėl nereikėtų nustebti, jei vadovo paieškos užtruktų nuo dviejų iki penkių mėnesių

Kokiais principais vadovaujantis ieškoma gerų vadovų?

Kiekviena veikla turi savo subtilybes ir paslaptis. Ne išimtis ir personalo paieškų tarnybos. Pirmiausiai ieškoma patikima informacija apie gabius įmonių ar jų padalinių vadovus, paskui pereinama prie mėginimo juos prikalbinti keisti darbovietę, kilti karjeros laiptais aukštyn. Tai daroma galimiems kandidatams stengiantis kuo palankiau pristatyti galimas tobulėjimo perspektyvas. Aišku ir tai, kad pretendentai į svarbias pareigas irgi būna atitinkamai patikrinami, kad paskui nekiltų kokių nors neaiškumų ir būtų išvengta klaidų.

Ko turėtų nepamiršti įmonių savininkai, ieškantys patikimų ir gerų vadovų savo darbo kolektyvams?

Kadangi geri vadovai ant tako nesimėto, ir vis atsiranda tokių įmonių savininkų, kurie per menkai vertina turimus vadovus, todėl jų ieškantiems specialistams visada išlieka  perspektyva šiuos pervilioti į karjeros požiūriu geresnę vietą. Savaime aišku, sėkmingai „sumedžiotas“ geras vadovas irgi žinos savo vertę, todėl nesileis įmonės ar kurio nors kito subjekto akcininkų nepelnytai skriaudžiamas. Todėl tai turėtų įsidėmėti ir tie, kurių interesas yra savam darbuotojų kolektyve turėti tikrai gerą ir puikiai dirbantį vadovą.