Kaip pasirinkti tinkamą audinį baldų gamybai?

Odiniai baldai namuose visada gražu. Jie pabrėžia savininko statusą, atrodo labai garbingai ir suteikia kambariui jaukumo. Tačiau odiniai baldai yra brangūs ir ne kiekvienas gali sau tai leisti. Todėl baldų rinkoje pateikiami dviejų rūšių apmušalai dirbtinė oda ir ekologiška oda. Paprastas žmogus dažnai nesupranta, kodėl eko oda priskiriama atskirai kategorijai? Paaiškinsime.

Dirbtinė oda būna dviejų rūšių: padengta PVC ir padengta PU. Tai dvi iš esmės skirtingos medžiagos, pasižyminčios skirtingomis savybėmis ir patrauklumu vartotojams. Pirmasis tipas yra žinomas jau seniai, žmonės vadina dirbtinė oda ir su ja daugiau ar mažiau viskas aišku. Tačiau antrasis tipas yra eko oda – šiuolaikinė lengvosios pramonės raida.

Ekologiška oda: kas tai yra

Tai naujausia dirbtinės odos rūšis, savo savybėmis labai panaši į natūralią odą. Jį sudaro medvilninis branduolys ir poliuretano viršutinis sluoksnis. Šie du komponentai užtikrina praktiškumą ir ilgaamžiškumą.

Tai unikalių savybių polimeras, šiuolaikinio mokslo pasiekimas. Priklausomai nuo priedų ir gamybos technologijos, jis gali būti kietas, minkštas, elastingas ar net skystas. Dėl didelio atsparumo dilimui jis plačiai naudojamas įvairiose pramonės šakose. Poliuretanas naudojamas įvairiems gaminiams, pavyzdžiui, gumai, klijams, dažams ir, žinoma, apsauginėms dangoms, gaminti.

Ekologiška oda- ideali medžiaga baldams

Ekologiškos odos gamybai naudojamos šiuolaikinės poliuretano rūšys, kurios pasižymi dideliu elastingumu, atsparumu trinčiai ir minkštumu. Galutinis rezultatas – medžiaga, kuri savo išvaizda ir pojūčiu panaši į natūralią odą. Tačiau savo eksploatacinėmis savybėmis ji gerokai pranašesnė už natūralią odą.

Šios medžiagos privalumai:

  • Ji daugeliu atžvilgių atkartoja natūralią odą ir yra elastinga;
  • Dėl medvilninio pagrindo ji yra gana patvari;
  • Priskiriama ekologinių hipoalerginių medžiagų grupei;
  • Neišsitampo sėdimose vietose, neplyšta esant žemai temperatūrai ir labai neįkaista nuo saulės spindulių;
  • Gana platus spalvų asortimentas;
  • Palyginti nedidelė kaina;
  • Lengvai valoma;
  • Nesikaupia dulkės.

Nepaisant paprastos išvaizdos, tokių minkštų baldų būna įvairių dizainų. Įprasto dizaino modeliai gaminami iš kokybiškų natūralių medžiagų ir turi gerą transformacijos mechanizmą, gali būti patogus ir stilingas gaminys. Puikus sprendimas – tiesi sofa iš eko odos, skirta virtuvei, svetainei, biurui.