Kaip išsirinkti tinkamą keturratį?

Paskutiniu metu keturračiai populiarėja kaip hobio ir kai kurių ūkio darbų transporto priemonė. Kad ir kokia būtų jūsų važiavimo priežastis, jei esate naujokas ir ketinate įsigyti pirmąjį keturratį, turite daug ką apsvarstyti. Daugiau informacijos rasite internete, o mes trumpai apžvelkime svarbiausius rodiklius.

Kaip išsirinkti sau tinkamą keturratį?

Idėja važinėti kelyje su keturračiu yra žavinti, tačiau prieš pradedant važiuoti pradedantiesiems, reikės priprasti prie keturračio valdymo jausmo. Nepaisant keturių tvirtų ratų, jie nėra intuityvūs ir gali būti stebėtinai sunkiai valdomi.

Didžioji dalis vairavimo ir valdymo atliekama per kėbulo padėtį ir svorio paskirstymą visoje transporto priemonėje. Dėl šios priežasties labai svarbu, kad pradedantysis pasirinktų keturratį, kuris būtų valdomas pagal savo dydį ir jaustųsi patogiai. Nepaisant didelės sėdimosios vietos, kuri, žmonių manymu, yra skirta keleiviui, dauguma keturračių yra skirti vežti tik vairuotoją. Yra papildomos vietos, kad galėtumėte pakeisti savo padėtį ir valdyti keturratį. Jūsų transporto priemonė gali tapti nestabili su papildomu keleiviu arba kroviniu, kuris nėra skirtas vežti.

Padangų svarba

Norint išnaudoti visas savo keturračio galimybes, būtina pasirinkti tinkamas padangas. Tai taip pat labai svarbu saugumui, nes padangos gali turėti įtakos stabdymo jautrumui. Jei ketinate važiuoti keliais, svarbu sumontuoti kelio padangas, nes jos skirtos užtikrinti didesnį sukibimą su lygiu paviršiumi. Universalios padangos yra universaliausios ir gali atlaikyti važiavimą bekele vidutiniu reljefu, todėl tinka daugeliui bekelės tikslų įveikti. Yra padangų modelių, kurios skirtos tik patyrusiems motociklininkams ir ekstremaliausiam reljefui.

Variklio dydis

Variklio dydis turėtų priklausyti nuo jūsų poreikių ir patirties, kad važiuodami keturračiu jaustumėtės patogiai. Nors įspūdžių ieškotojus gali sudominti galingesni varikliai, jie toli gražu nėra idealūs naujiems motociklininkams.

Keturratis su dviem ar keturiais varomaisiais ratais?

Nors keturiais ratais varomi keturračiai puikiai tinka važiavimui kalvotoje vietovėje, jie dažnai yra daug sunkesni ir sunkiau valdomi nei du ratai. Taigi dviejų ratų pavara leis mėgautis dauguma sklandesnių vietų ir važiavimo keliu, nes jie yra lengvesni ir lengviau valdomi. Nepatyrusiems vairuotojams dviejų ratų pavara suteikia gerą galimybę pasisemti patirties prieš pereinant prie galingesnės transporto priemonės.