Kada yra padangų keitimo sezonas Lietuvoje?

Šiame straipsnyje kalbėsime apie padangų keitimo ypatumus mūsų šalyje. Pabrėšime esminius skirtumus kuo skiriasi vasarinės padangos nuo žieminių.

Šaltuoju metų laiku:

Žieminių padangų sezonas Lietuvoje paprastai prasideda spalio mėnesį ir tęsiasi iki kovo. Šiuo laikotarpiu temperatūra nukrenta, o keliai apledėja – tai sąlygos, dėl kurių vairavimas gali būti pavojingas, jei nenaudojamos tinkamos padangos. Siekiant užtikrinti saugumą kelyje, svarbu prireikus pakeisti automobilio padangas žieminėmis.

Žieminės padangos užtikrina geresnes sukibimą esant žemai temperatūrai ir yra sukurtos taip, kad būtų veiksmingesnės važiuojant sniegu ir ledu padengtais keliais. Be to, jos turi gilesnį protektoriaus gylį, kuris padeda užtikrinti geresnį sukibimą, todėl šaltesniais metų mėnesiais vairuotojams jos yra saugesnis pasirinkimas.

Rekomenduojame: padangos internetu Rataibatai.lt

Šiltuoju metų laiku:

Vasarinės padangos yra idealus pasirinkimas šiltesniam orui ir yra specialiai sukurti taip, kad geriausiai veiktų, kai temperatūra pakyla virš 7 °C. Vasarinių padangų protektoriaus gylis yra mažesnis nei žieminių padangų, todėl jos geriau tinka važiuoti sausu ar šlapiu paviršiumi, o sukibimas su kelio danga yra mažesnis. Be to, jos užtikrina geresnį stabdymą esant karštam orui.

Šių padangų sezonas yra paprastai nuo balandžio iki lapkričio mėn. Svarbu nepamiršti, kad ne sezono metu nereikėtų važinėti su žieminėmis padangomis, nes esant aukštesnei temperatūrai jos gali tapti per kietos ir mažiau efektyvios.

Ką daryti, jog nupirktos naujos padangos ilgiau tarnautų ir mažiau susidėvėtų?

Kad padangos tarnautų ilgiau ir mažiau dėvėtųsi, būtina jas tinkamai prižiūrėti. Reguliariai tikrindami slėgį, užtikrindami, kad padangas pakeisite tinkamu laiku, ir vengdami staigių posūkių ar staigių sustojimų, galite gerokai pailginti jų tarnavimo laiką. Be to, svarbu atminti, kad važiuojant per greitai padangos gali pernelyg susidėvėti ir jas reikės keisti.

Žiūrint ilgalaikę perspektyvą, geriau investuoti į kokybiškus gaminius kuriuos galima naudoti ilgesnį laiką ir kuriuos reikia mažiau prižiūrėti. Žinoma, nepamirškite palaikyti geros padangų būklės – reguliariai jas pripūskite ir tikrinkite protektoriaus gylį. Tai padės pasiekti geriausią jų veikimą ir užtikrins saugumą keliuose.

Naujos ar dėvėtos?

Patariame vengti pirkti dėvėtų padangų, kadangi jos gali neužtikrinti tokio paties saugumo ir našumo lygio kaip naujos. Jei vis dėlto nusprendėte pirkti naudotas padangas, įsitikinkite, kad jos yra sertifikuotas ir geros būklės.

vasarines padangos 205 55 r16 geriausia kaina rataibatai.lt svetainėje.