Jaučiuosi persekiojamas – ką daryti?

Žmonės persekiojimo jausmą jaučia labai dažnai. Kartais tai kyla dėl paranojos, kitais atvejais – pavojaus. Todėl pajutus, jog galimai gresia pavojus jūsų sveikatai ar net gyvybei, iš karto reikia ieškoti pagalbos. Apsaugos paslaugos tokiu atveju gali būti labai palankios. Mitas, jog fizinė apsauga reikalinga tik įžymybėms, kurios nori išvengti gerbėjų dėmesio ir per artimo bendravimo. Apsaugos tarnyba gali suteikti apsaugą ir paprastiems žmonėms, kurių mano, jog jiems kyla pavojus. Tad jei manote, jog į jus gali pasikėsinti dėl jūsų paveldėto turto, turimos informacijos ar kitų priežasčių, tuomet apsaugos tarnyba – būtinas pasirinkimas.

Ar fizinė apsauga tikrai apsaugo?

Norint jaustis saugiam, galima rinktis ne tik fizinę apsaugą, bet ir kitas alternatyvas. Todėl daugelis neskuba rinktis fizinės apsaugos ir kai kurie ją stipriai nuvertina. Apsaugos tarnyba užtikrina, jog fizinė apsauga yra vykdoma visą sutartą laiką ir apsaugos darbuotojas imasi reikiamą priemonių vos tik pamatęs pavojaus signalus. Tad teigti, jog fizinė apsauga nėra tinkamiausias pasirinkimas apsaugai nėra argumentuota. Likusios alternatyvos – ne tik neveiksmingos, bet ir keliančios pavojų. Kai kurie apsaugai renkasi erdves, kur yra daug žmonių. Tikimybė, jog kažkas į jūsų gyvybę kėsinsis matomoje vietoje yra maža, tačiau vis tiek pasitaiko, tad tai nėra tinkamas pasirinkimas. Kiti slepiasi – tai dar rizikingiau. Kas ieško, tas randa, tad slėptis nėra tinkamas sprendimas. Jei norite būti saugūs ir negalvoti apie gresiamą pavojų, tuomet fizinė apsauga – geriausias pasirinkimas.

Tikras pavojus ar paranoja?

Gavus palikimą ar sužinojus tam tikrą informaciją gali kilti pavojus, tačiau tam tikrais atvejais tai būna ne realus pavojus, o paranoja. Kaip atskirti, kada kyla tikras pavojus, o kada – ne? Jei kyla įtarimas, kad bijote be reikalo, kreipkitės į psichologą ir tik tuomet į apsaugos tarnybą. Visgi, jei manote, kad pavojus kyla dėl to, nes pastebėjote tam tikrus signalus, nedelskite ir rinkitės apsaugos paslaugas.