Vartojimo paskola – sprendimas, galintis padėti išsisukti iš pačių sudėtingiausių situacijų

Vaiko liga (net ir, pavyzdžiui, paprasčiausias peršalimas) aukštyn kojomis apverčia visus planus. Gerokai palengvėja ir piniginė. Kainuoja ne tik medikamentai ar reikalingos gydomosios procedūros. Nepigiai atsieina ir gijimo laikotarpis. Mažylio organizmui atstatyti neretai reikalingi maisto papildai ar gerosios bakterijos. Galiausiai, mažąjį ligoniuką, kurio apetitas, tikėtina, dėl ligos suprastėjo, norisi palepinti ir gardesniu kąsneliu.

Žinoma, atsiradus ligai ar nutikus kitai nenumatytai, tačiau finansiškai skausmingai situacijai, lig šiol turėti įsipareigojimai taip pat niekur nedingsta. Jums reikia atsiskaityti su kredito įmonėmis, sumokėti už komunalines paslaugas. Žinoma, ir papildyti šaldytuvo lentynas bei patenkinti kitus savo ir šeimos narių fizinius poreikius.

Jei finansinė padėtis yra pakankamai stabili, aptarta situacija praeina be didesnių problemų. Tiesiog pasiskundžiama, jog viskas šiais laikais kainuoja daug, sumokama ir pamirštama. Jei reikia, tai reikia, tiesa? Tačiau, ką daryti tokiu atveju, kai piniginėje iš tiesų „švilpauja vėjai“? Vartojimo paskola – vienas iš galimų sprendimo būdų, kurį pasirenka dažnas. Ir nebūtinai gaunantis tik pačias mažiausias pajamas. Juk nuo finansinių sunkumų, deja, apsaugotas nesame nei vienas.

Net jei pinigai labai reikalingi, atsakingumo pamiršti negalima

„Atsitiko“ gyvenimas ir pinigų žūtbūt prireikė? Tačiau net ir tokiu atveju nederėtų pamiršti atsakingo skolinimosi principų, nuo kurių neatsiejamas bet koks vartojimo kreditas: nesvarbu, paimtas iš komercinio banko, kredito unijos ar smulkiojo šios rinkos „žaidėjo“ – greitųjų kreditų bendrovės. Vienas jų – objektyviai įvertinti savo galimybę gyventi su naujais finansiniais įsipareigojimais.

Net jei, įvertinus Jūsų paraišką, pateiktą kreditoriui, vartojimo paskolos internetu pageidavimas buvo „palaimintas“, neskubėkite pasirašyti paskolos sutarties. Kreditoriai, nors ir stengiasi atsižvelgti į įvairius aspektus, susijusius su kliento galimybėmis laiku grąžinti paskolą, mąsto teoriškai. Jie asmeniškai nepažįsta nei Jūsų, nei Jūsų šeimos, tad, natūralu, nežino, kaip gali pasikeisti Jūsų gyvenimus, atsiradus papildomiems mėnesiniams įsipareigojimams. Taip, vartojimo paskola leis įgyvendinti aktualų poreikį čia ir dabar. Tačiau derėtų objektyviai įvertinti, ar tie keliasdešimt, o gal – net ir keli šimtai eurų – per mėnesį nesukels Jums per didelio diskomforto. Jei manote, kad vartojimo kreditas internetu – misija, su kuria tikrai pavyks susidoroti, puiku: susipažinkite su kreditoriaus siūlomomis sutarties sąlygomis ir ją pasirašykite.

Tiesa, nepamirškite pabūti reiklūs ir kreditoriaus atžvilgiu. Jus turėtų dominti ne tik vartojimo paskolos palūkanos, bet ir kitų, nuo šios finansinės paslaugos neatsiejamų mokesčių (pavyzdžiui, sutarties sudarymo, administravimo ir kitų) dydis. O galbūt kaip tik šiuo metu, kai Jūs domitės vartojimo kredito galimybe, kuris nors kreditorius siūlo itin patrauklią akciją? Dažniausias tokios akcijos pavyzdys – vartojimo paskolos be palūkanų. Juk, natūralu, Jūsų tikslas turėtų būti skolintis kuo patrauklesnėmis sąlygomis, konkrečiau – patirti kuo mažesnes išlaidas. Sutikite, perspektyva grąžinti tą pačią sumą, kuri buvo pasiskolinta, iš tiesų vilioja, ar ne?

Kas nutiks, jei vartojimo paskola pradės „smaugti“?

Nors tiek Jums pačiam, tiek ir kredito bendrovei gali atrodyti, jog paskolos be užstato galimybė Jums yra įveikiama, realiame gyvenime „kortos“ gali susidėlioti netinkamai. Darbo netekimas ar atlyginimo sumažėjimas, užgriuvusios naujos finansinės problemos: tai – tik dalis priežasčių, dėl kurių paskolos be užstato mokėjimas gali tapti per didele finansine našta.

Universalus patarimas šioje situacijoje – ne tyliai sėdėti ir su baime laukti, kada į duris pasibels laiškininkas, nešinas bauginančiu pranešimu iš antstolių. Pirmiausiai turėtumėte susisiekti su kreditoriumi, išdavusiu Jums vartojimo paskolą. Neabejojame, jog kartu atrasite tinkamiausią sprendimą šioje situacijoje, nesvarbu, tai būtų paskolų refinansavimas, kredito „atostogos“ ar kita.