Saulės moduliai – ką verta žinoti prieš perkant?

Turbūt būtų sudėtinga rasti suaugusį žmogų, kuris nežinotų, kas yra saulės moduliai. Juk būtent saulės modulius matome ant vis daugiau namų, nes vis daugiau žmonių renkasi saulės elektrines. Visgi nepaisant to, jog saulės elektrinės vis dažniau pasirenkamos, tai nepalengvina saulės modulių pasirinkimą. Tad ką verta žinoti prieš perkant saulės modulius?

  • Kuo galingesni saulės moduliai, tuo daugiau saulės energijos generuos. Tačiau ne visais atvejais būtina rinktis galingus saulės modulius, norint, jog saulės elektrinės veiktų efektyviai. Galima pasirinkti didesnį kiekį mažiau galingų saulės modulių ir jie vis tiek sugeneruos pakankamai saulės energijos.
  • Gamintojas turi įtakos ne tik gaminio kokybei, bet ir tam, kiek laiko juo naudositės. Tad naudinga skirti laiko gamintojo paieškai, jog užtikrinti, kad pasirinktumėte kokybiškus saulės modulius.
  • Nesirinkite naudotų saulės modulių. Sutaupyti nori visi. Tačiau naudoti saulės moduliai pelno tikrai neatneš. Visų pirma, jie naudoti, todėl jau bus mažiau efektyvūs, kadangi su laiku saulės moduliai tampa vis mažiau efektyvūs. Kita priežastis – parama. Jei rinksitės naudotus saulės modulius, negausite valstybės teikiamos paramos. Tad rinktis verta tik naujus saulės modulius.

Kaip išsirinkti efektyvumą?

Saulės modulių efektyvumą pasirinkti yra labai paprasta. Rinktis reikia pagal tai, kiek vietos yra ant stogo. Jei stogas yra nedidelis, verta rinktis didesnio efektyvumo saulės modulius. Na, o jei stogas yra didelis, tuomet galima pasirinkti ir mažesnio efektyvumo saulės modulius, kurių kiekį tokiu atveju reikėtų įsigyti kiek didesnį, kad generuotų pakankamai saulės energijos.

Ko reikia, norint užtikrinti efektyvią saulės elektrinės veiklą?

Norint, jog saulės elektrinė veiktų efektyviai, neužtenka tik išrinkti saulės modulių. Labai svarbu išrinkti ir kitas dalis, kurios sudaro saulės elektrinę. Tai – inverteris. Nors inverteriai tarnauja trumpiau nei saulės moduliai ir įprastai jų garantijos laikotarpis trumpesnis, tai nereiškia, jog nereikia rinktis atidžiai. Norint, kad saulės elektrinė būtų efektyvi, svarbu pasirinkti inverterį, kuris būtų kokybiškas ir pakankamos galios. Tokiu atveju nereikės jaudintis, ar jis generuos pakankamai elektros energijos.