Stulbinantis Sakartvelo nacionalinių parkų grožis traukia turistus iš viso pasaulio. Sakartvelo nacionaliniai parkai turi daugybę pėsčiųjų takų, kuriais patogu keliauti ir tyrinėti Kaukazo kalnų šalies gamtą. Žygiuodami po nacionalinius parkus keliautojai susipažįsta su unikalia Sakartvelo augalija ir gyvūnija. Sakartvelo nacionaliniai parkai yra puiki pažintinės-poilsinės kelionės idėja.

Algeti nacionalinis parkas

Netoli Tbilisio esantis Algeti nacionalinis parkas užima daugiau nei 6800 hektarų ir yra 1100-1950 m aukštyje virš jūros lygio. Klimatas čia drėgnas ir vėsus, todėl nereikėtų pamiršti pasiimti šiltų drabužių. Parke yra daug gražių daubų ir upelių. Jame auga daugiau nei 1600 augalų rūšių ir daugiau nei 100 paukščių rūšių. Šiuo metu Algeti nacionaliniame parke yra penki pėsčiųjų maršrutai, nuo lengvų iki vidutiniškai sudėtingų. Pažintinės kelionės Sakartvele metu, keliautojai juos gali išbandyti. Vienas populiariausių – dviejų dienų pėsčiųjų takas, einantis pro „Samepo Kedi“ (Karališkąjį kalnagūbrį), šalia jo įrengtas patogus turistinis namelis.

Kolkheti nacionalinis parkas

Kolkheti nacionalinis parkas – tai įvairi ekosistema, apimanti 44 000 hektarų plotą rytinėje Juodosios jūros pakrantėje, šalia Paliastomi ežero. Jame saugomos šio regiono pelkės ir žemumų miškai. Pažintinės kelionės į Sakartvelą metu, keliautojai gali pamatyti įspūdingą augmeniją bei laukinę gamtą. Kartais pėsčiųjų takuose pasirodo elniai, nutrijos ir ūdros. Kolkheti nacionalinis parkas užima trečią vietą pasaulyje pagal paukščių migraciją. Jame galima stebėti vandens paukščius. Teritorijoje pastatyti keli bokšteliai, skirti tik paukščių stebėjimui.

Javakheti nacionalinis parkas

Javakheti nacionalinio parko bendras plotas yra 14 200 hektarų. Javakheti plokščiakalnis yra vienas šalčiausių ir labiausiai apleistų Sakartvelo regionų. Jame plyti palyginus nedideli natūralaus miško fragmentai. Tai suteikia Javakheti nacionaliniam parkui siurrealistinį, unikalų grožį, kurį tikrai verta pamatyti pažintinės kelionės Sakartvele metu. Javakheti nacionalinis parkas labiausiai žinomas dėl savo nuostabių ežerų. Vienas jų – Paravani – didžiausias Sakartvelo ežeras. Javakheti nacionalinis parkas turi daugybę pėsčiųjų takų.

Machakhela nacionalinis parkas

Machakhela nacionaliniame parke yra vos už dvidešimties kilometrų nuo Batumio. Pažintinės kelionės į Sakartvelą metu, jame galima patyrinėti gamtos ir istorinių įžymybių lobyną. Parko viduje yra Chkutuneti krioklys, Aukštutinis Chkhutuneti istorijos ir etnografijos muziejus su istorinių relikvijų ekspozicijomis, Gvaros tvirtovė su fantastišku vaizdu, Machakhela šaulių paminklas, kabantys tiltai, bunkeriai iš Antrojo pasaulinio karo, arkinis tiltas nuo XII a. amžiaus, Karimanos krioklys ir dar daug visko.

Kazbegi nacionalinis parkas

Pažintinės kelionės Sakartvele, Kazbegi nacionaliniame parke yra tikra turistų traukos vieta. Dalyje parko auga alpinės pievos, plyti snieguotos viršukalnės ir nepasiekiamos uolos, kurios yra prieglobstis daugeliui retų gyvūnų ir paukščių rūšių. Pažintinės kelionės metu šiame nacionaliniame parke galima pamatyti daugybę istorinių ir gamtos objektų. Vienas jų – Truso slėnis su tvirtovių kompleksu ir apleistais kaimais. Dalyje jų vis dar veikia vienuolynai. Slėnyje gausu mineralinių vandenų. Pažintinės kelionės Sakartvele metu, keliautojai gali išvysti didingiausią ir žinomiausią Kazbegi nacionalinio parko vietą – Kazbegi kalną ir Gergeti Trejybės bažnyčią.

Po nuostabių pažintinių ekskursijų keliautojai gali ilsėtis aukščiausios klasės viešbučiuose ar patogiuose svečių namuose. Pažintinės kelionės Sakartvele (Gruzijoje) yra puikus pasirinkimas mėgstantiems ilsėtis nuostabaus grožio gamtoje.