Priežastys, kodėl energinio naudingumo sertifikatas yra reikalingas kiekvienam pastatui

Energinio naudingumo sertifikatas dažnai atliekamas ne tik tuomet, kai yra privalomas, bet ir dėl kitų priežasčių. Tenka pripažinti, jog energinio naudingumo sertifikatas yra be galo naudingas, todėl vis daugiau žmonių jį įvertina ir atlieka tikrai ne dėl to, nes to reikalaujama. Pateikiame priežastis, kodėl ir jūs turėtumėte skirti laiko ir atlikti energinio naudingumo sertifikavimą.

Energinio naudingumo sertifikatas galioja 10 metų

Ar žinojote, jog energinio naudingumo sertifikatas galioja net 10 metų? Tikrai taip, vieną kartą gavus apie jokius energinio naudingumo sertifikavimus galėsite negalvoti net 10 metų. Tad jei žinote, kad kada nors vis tiek jį reikės atlikti, kam gaišti? Atlikite dabar ir nesirūpinkite tuo dešimtmetį.

Pateikti komentarai gali padėti pakelti energinio naudingumo klasę

Gavę energinio naudingumo sertifikatą, kai kurie lengvai nustemba, kodėl tokia žema klasė. Neretai priežastis yra ta, jog mes savo būstus įvertiname per daug gerai. Visgi specialistai remiasi ne mūsų nuomone, o savo patirtimi. Todėl gaunasi taip, jog kai kurie nustemba išvydę rezultatus. Žinoma, tuomet nudžiunga, kai atranda naudingus specialistų patarimus, kaip pagerinti naudingumo klasę.

Ne tik pagerinsite energinio naudingumo klasę, bet ir sumažinsite išlaidas

Dar geriau tai, jog ne tik bet kada galima pagerinti energinio naudingumo klasę, bet ir tą įvykdžius, galima nemažai sutaupyti. Neretai energinio naudingumo sertifikavimas yra atliekamas būtent dėl to, nes žmonės nori mokėti mažesnius mokesčius.

Jei nuspręsite parduoti ar nuomoti būstą, energinio naudingumo sertifikatą jau turėsite

Na, ir dar viena priežastis yra ta, jog norėdami parduoti ar nuomoti būstą, vis tiek turėsite kreiptis dėl energinio naudingumo sertifikavimo, tad naudinga iš anksto tą padaryti ir nesukti sau galvos ateityje. Jei kada sugalvosite parduoti namą ar nuomoti būstą, jau turėsite energinio naudingumo sertifikatą ir jums liks tik rasti pirkėją, kuris norės įsigyti jūsų namus.

Nurodytos priežastys tikrai turėtų paskatinti jus apmąstyti energinio naudingumo sertifikavimą, jis ne tik padės sutaupyti pinigus, bet ir galios ilgai.