Pradinė mokykla: ką verta apie ją žinoti?

Tikriausiai neatrastume nei vieno žmogaus, kuris nėra perėjęs pradinės mokyklos. Tai yra patys pirmieji žingsniai ilgam mokyklos kelyje. Todėl nenuostabu, kad apie pradinę mokyklą turime žinoti kaip įmanoma daugiau, tuo labiau, kad vaikų ir tėvų metų skirtumas yra pakankamai didelis, todėl daug kas yra pasikeitę, tad sužinoti tam tikrus dalykus apie pradinę mokyklą yra naudinga, o ypač tiems, kurie ateityje susidurs su tuo klausimu. Todėl šiame straipsnyje norime papasakoti kiek daugiau apie pradinę mokyklą, ką kiekvienas privalo žinoti apie tai.

Kokių dalykų yra mokomasi pradinėje mokykloje?

Pradinėje mokykloje yra mokomasi visų pagrindų. Tai yra pradedama viskas nuo pačio pirmo žingsnio. Kai kurie mokiniai net patį pirmą kartą yra paėmę į rankas rašiklį su plunksna, todėl net tokius dalykus reikia išmokti, nes tai nėra tas pats, kas piešti ar spalvinti. Tad pradinė mokykla padeda išmokti raides, taisyklingai jas rašyti, vėliau dėti į skiemenis ir galiausiai taip išmokstama skaityti lengvus kūrinius. Taip pat yra mokomasi ir dalykai, kurie yra susiję su matematika, aišku, visos užduotys yra palyginti lengvos. Dar labai dažnai pradinėje mokykloje pradedama mokytis ir kitų kalbų, nes be jų tikriausiai niekas negali įsivaizduoti bet kokio darbo, nes kuo daugiau kalbų žinai, tuo sėkmingesnė bus tavo darbo karjera.

Kaip pasirinkti pačią tinkamiausią pradinę mokyklą?

Kiekvieni tėvai tikriausiai susigalvoja pačius įvairiausius prioritetus pagal kuriuos renkasi, kokią pradinę mokyklą lankys vaikas. Kai kam tai gali būti atstumas nuo namų, kai kam girdimi atsiliepimai, dar kitiems gali būti svarbu, kokie mokytojai dirba toje mokykloje, kokią turi patirtį ir panašiai. Todėl labai sunku pasakyti, kurie jie yra teisingi ir tinkami, nes tikriausiai kiekvieni tėvai žino, kas gali būti geriausia jo vaikui.

Privati ar valstybinė?

Labai dažnas klausimas, su kuriuo susiduria tėvai yra tas, kad į kokią mokyklą vesti, tai yra valstybinę ar privačią. Tikriausiai didesnis klausimas kyla tiems, kurie gyvena didmiesčiuose, nes kaip pavyzdys privati mokykla Vilniuje yra ne viena, taip pat nemažai yra ir valstybinių mokyklų, todėl tikrai reikia pasisverti už ir prieš kriterijus. Bet, aišku, jeigu leidžia galimybės, visada verta rinktis privačią, nes ten privalumų yra kur kas daugiau, dažnai ir mokymosi programos stipresnės, todėl automatiškai ir vaikas įgaus pakankamai daug žinių.