Pjūklų grandinės: kaip jas išsirinkti ir kada keisti?

Grandininis pjūklas yra labai patikimas ir galingas įrankis įvairiems kiemo ir sodo darbams atlikti. Tačiau tam, kad jis dirbtų efektyviai, reikia, kad visas įrankis būtų prižiūrimas ir laiku atnaujinamas. Pavyzdžiui, svarbiausia, kad pjūklų grandinės būtų patikimos, pagaląstos ir tinkamai pasirinktos. Kur jų ieškoti ir kaip išsirinkti, kad darbai eitųsi greitai ir lengvai?

Kada reikia keisti grandinę?

Dažniausiai apie tai, kad laikas keisti pjūklo grandinę, išduoda pats pjūklas ir tai galima pastebėti dirbant su juo. Įprastai tinkamai veikiančiam pjūklui nereikia naudoti daug fizinės jėgos.J Jeigu kažką su juo pjaunate, jo nereikėtų spausti, jis turėtų pjauti efektyviai vien nuo savo svorio. Bet jeigu pastebite, kad norint atlikti darbą, Jums reikia pjūklą spausti ar jį užgulti, gali būti, kad laikas keisti pjūklo grandinę.

Kad pjūklų grandinės tarnavimo laikas baigėsi, išduoda ir pjuvenos, atsirandančios darbo metu. Galite pastebėti, kad kai dirbate su nauju pjūklu arba neseniai pakeista ir gerai pagaląsta grandine, pjūklas palieka stambias pjuvenas. O jeigu matote, kad pjuvenos labai susmulkėjusios, tai signalas, kad laikas galąsti ir keisti grandinę, nes dantukai jau yra atšipę ir pjūklui vis sunkiau atlikti darbą.

Kaip pasirinkti grandinę?

Norint, kad pjūklas dirbtų efektyviai ir juo naudotis būtų lengva, labai svarbu, kokios dalys naudojamos jam. Jeigu reikalingos pjūklo grandinės, reikėtų žinoti, kad jos gali būti įvairios. Ir jeigu pasirinksite Jūsų pjūklui netinkamą grandinę, darbai nepalengvės. Net ir galingam pjūklui uždėjus netinkamą grandinę, jis neatliks darbo tinkamai. Taip pat ir atvirkščiai – net ir galingam pjūklui skirta grandinė, uždėta ant paprastesnio įrankio, nepadidins jo galios. Todėl būtinai rinkitės grandinę, kuri tinka Jūsų pjūklui. Tam reikia žinoti grandinės žingsnį ir ilgį. Taip pat labai svarbu rinktis gero gamintojo pjūklų dalis. Pavyzdžiui, jeigu naudojatės vieno gamintojo pjūklu, reikėtų rinktis to paties gamintojo pjūklų grandines. Tik taip būsite tikri, kad pjūklas atlieka savo darbą geriausiai kaip gali. Renkantis pigias detales, kurios yra analogas žinomiems gamintojams, rizikuojate ne tik tuo, kad darbus dirbti bus sunku, bet ir įrankio kokybe.

Kaip prižiūrėti grandininį pjūklą?

Jeigu norite, kad pjūklas tarnautų ilgus metus, reikia nuolat skirti dėmesio jo priežiūrai. Pirmiausia, reikia stebėti, kad pjūklas būtų tinkamai naudojamas ir visuomet būtų suteptas. Po kiekvieno naudojimo reikėtų jį išvalyti ir sutvarkyti, peržiūrėti, ar niekur neprisikaupė pjuvenų.

Yra ir kitų priežiūros darbų, kuriuos reikėtų atlikti, norint, kad pjūklas visuomet dirbtų efektyviai ir jam nereikėtų remonto. Pirmiausia, reikia labai prižiūrėti. Kas pjūklo grandinė būtų pagaląsta. Tuomet darbai bus lengvai ir greitai atliekami. Juostą reikėtų galąsti reguliariai, vos pastebėjus, kad pjovimas nebe toks, koks buvo anksčiau. Taip pat tarp reguliarių priežiūros darbų yra pjūklo sutepimas ir valymas. Jeigu namuose turite tokių prietaisų, kurie galo padėti papildomai prapūsti pjūklą po kiekvieno karto kai juo naudojatės, tai taip pat prisidėtų prie pjūklo ilgesnio tarnavimo laiko.

Taip pat svarbi ir sezoninė pjūklo priežiūra. Pavyzdžiui, net ir naujos pjūklų grandinės neišgelbės, jeigu jame žiemai buvo paliktas kuras ir tepalai. Baigus sezono darbus, labai svarbu juos išvalyti ir išleisti. O pavasarį, galima pakeisti grandinę, atnaujinti pjūklą ir vėl naudoti darbams.