Pjūklo pjovimo juosta gali būti prižiūrima jūsų pačių

Jeigu turite tam tikrus įrankius, dažniausiai esame pripratę, kad juos prižiūrėti turi specialistai, kurie daugiau nusimano ir supranta, kada tam tikras įrankio dalis reikia keisti arba kada jį reikia pataisyti ir panašiai. Tačiau kai kada tokius darbus galime pasidaryti ir patys namuose, jeigu žinosite tam tikrus svarbius dalykus. Tikriausiai tie, kas turi nuosavus namus, paprastai garaže ar kitose patalpose turi pjūklą, nes jis gali būti puikus pagalbininkas atliekant tam tikrus darbus. Tačiau tokie įrankiai turi tam tikras dalis, kurių priežiūrai reikia skirti pakankamai dėmesio, o kas svarbiausia, tai galima atlikti patiems. Viena iš tokių dalių yra pjovimo juosta. Tikrai nėra būtina kreiptis į specialistus, viską kuo puikiausiai galite padaryti patys namuose, tad apie tai ir norime papasakoti kiek daugiau šiame straipsnyje.

Kas išduoda, kad metas apžiūrėti pjovimo juostą?

Nežinant tam tikrų dalykų, kartais galime nesusimąstyti, kad toks įrankis reikalauja papildomo dėmesio ir priežiūros. Tačiau jeigu pastebėjote, kad jis pjauna kiek blogiau nei įprastai, o mediena yra naudojama ta pati, tai gali būti ženklas, kad pats metas atlikti apžiūrą. Dar vienas dalykas, kuris gali išduoti, kad kažkas yra ne taip, tai ne toks pjūklo veikimo garsas. Tad išgirdus ir pamačius šiuos du dalykus, metas kibti į darbą.

Žingsniai, kurių reikia laikytis norint atlikti tinkamą pjovimo juostos apžiūrą

Pateikiame pagrindinius žingsnius, kurie padės įsitikinti, ar pjovimo juosta yra tinkama naudojimui:

  • Reikia atsukti priveržimo varžtus, sankabos gaubtas turi būti irgi nuimtas ir taip pat nuimta grandinė.
  • Jeigu yra atliekamas toks darbas, visada pravartu išvalyti griovelį šepetėliu ar šluoste, kas gali padėti pjovimo juostai dirbti tinkamai. Dar patartina išvalyti ir alyvos tepimo angą.
  • Būtina tikrinti nosies ratuką. Jeigu jis yra laisvas, tai pirmasis ženklas, kad juosta turi būti keičiama.
  • Taip pat pjovimo juostoje neturėtų būti įbrėžimų, jeigu tokius pamatėte, tada juos galima pašalinti dilde.
  • Patikrinkite ar juostos galai nenusidėvėję. Jeigu taip yra, tada ją reikia keisti.

Štai keli pagrindiniai žingsniai, kurie leis tinkamai prižiūrėti ir jei reikia pakeisti pjovimo juostą. Iš pat pradžių darbas gali atrodyti sudėtingas, bet po kelių kartų jis eisis kur kas greičiau.

Kas kiek laiko verta atlikti patikras?

Tikslaus laiko pasakyti nėra galimybės, nes kiekvienas skirtingai dirba su tokiu įrankiu, tad ir apžiūra gali būti labai individuali ir toks laikas gali skirtis. Kas dirba daugiau, tai natūralu, kad apžiūras reikės atlikti dažniau, jeigu dirbama rečiau – tuomet užteks karto ar kelių per metus. Tad geriausia atsižvelgti į tai, kaip jis dirba, koks yra pjovimas, tada kuo puikiausiai galėsite matyti, kada reikalinga apžiūra.