Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2018.10.05 / Atnaujinta: 2018.10.05 13:22

Lietuvos ekspertai pristatė tyrimą Vakarų Ukrainoje

Įgyvendinant vystomojo bendradarbiavimo projektą „Lietuvos patirtis Ukrainai – naujos bendradarbiavimo ES galimybės“, 2018 m. rugsėjo 25 d. Lvove vyko baigiamasis projekto renginys – konferencija, kurioje buvo pristatytas tarptautinės ekspertų grupės atliktas  tyrimas apie Vakarų Ukrainos regiono viešojo sektoriaus problemas, alternatyvios energetikos poreikius ir reformas, vykdant ES ir Ukrainos Asociacijos  susitarimą.

Projektas  buvo pradėtas 2018 m. balandžio mėnesio įvadine konferencija „Lietuva Vakarų Ukrainai – patirtis ir galimybių ES atskleidimas“, paskatinusia Lietuvos ir Ukrainos ekspertų bendradarbiavimą atliekant Lvovo miesto ir regiono poreikių kokybinį tyrimą. Vienas iš projekto iniciatorių, konsultacinės įmonės „Jostra“ vadovas Jonas Stravinskas pabrėžė, kad baigiamoji konferencija turėtų duoti pradžią ne vienai iniciatyvai, kuri iš Vakarų Ukrainos plėtotųsi į kitus šalies regionus. Konferencijoje ekspertines įžvalgas pateikė Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius, darbo rinkos instituto vadovas prof. Boguslavas  Gruževskis, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos ekspertas Saulius Smalys ir kt.

Projektas „Lietuvos patirtis Ukrainai – naujos bendradarbiavimo ES galimybės“ finansuojamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Projekto tikslas – skatinti Ukrainos regionų ekonominį ir socialinį vystymąsi, didinti Ukrainos gyventojų informuotumą apie integracinių procesų raidą, poveikį ir naudą. Projektą vykdo UAB „Jostra“  kartu su Lietuvos Respublikos garbės konsulu Lvove ir Lvovo savivaldybės Miesto institutu.

Plačiau: http://jostra.lt/