Logotipo atnaujinimas: už ar prieš?

Anksčiau ar vėliau ateina metas naujovėms. Nepaisant to, kad naujoves žmonės dažnai sutinka su šypsena, kai kuriais atvejais jos gali sukelti didelį stresą. Ypač tuomet, jei naujoves tenka pritaikyti versle. Visi žino, kad naujovės versle gali atnešti arba didelį pelną, arba milžinišką nuostolį. Tad verslininkai prieš atlikdami bet kokias naujoves galvoja daugiau nei kartą ir apsvarsto, ar tai tikrai padės pritraukti naujus klientus? O gal priešingai – atbaidys esamus lojalius klientus? Ypač tokie klausimai kyla, kai keičiamas logotipas. Nepaisant to, kad kai kuriems atrodo, jog logotipas yra nesvarbus, reikia pripažinti, kad tai viena svarbiausių verslo detalių. Neįsimenamas logotipas gali tapti priežastimi, kodėl verslas bus nesėkmingas. Logotipo kūrimas yra ilgas ir išsamus procesas, todėl kai ateina laikas jį atnaujinti, verslininkams tenka dažnai pagalvoti, ar tą daryti verta. Klausimas, kodėl norite atnaujinti? Pasikeitė verslo sritis, o gal plečiate verslą? Gal logotipas atrodo per daug nešiuolaikiškas? O gal tiesiog atsibodo ir norisi naujovių? Jei jau turite sėkmingą logotipą, bet kuriuo atveju neskubėkite jo keisti. Pasikonsultuokite su grafikos dizaineriais ir bandykite atrasti logotipą, kuris pranoktų esantį. Jei tokio nerasite, vadinasi, turimas logotipas yra tobulas ir jo nereikia keisti. Logotipų kūrimas ir atnaujinimas gali būti naudingas, tačiau ne visais atvejais reikia keisti tai, kas ir taip efektyviai veikia.

Kaip išvengti kopijavimo?

Turbūt visi esame susidūrę su tuo, jog kažkas mus kopijuoja. Tam tikrais atvejais esame susidūrę su tuo, kad mes kažką kopijuojame, kartais net to nenorėdami. Tokiais atvejais gali pagelbėti patentai.

Kaip elgtis, kai turimas logotipas primena kitos įmonės logotipą?

Kai turimą logotipą suprantama, kad jis panašus į kitos įmonės logotipą, geriau atlikti nedelsiant būtinų pakeitimų. Nesvarbu, ar logotipai tik panašūs, ar identiški, keisti būtina. Nebent norite, kad jūsų įmonė kai kuriems asocijuotųsi su kita įmone ir jos būtų maišomos. Tokiu būdu galite nenorėdami perleisti savo klientus kitiems. Na, o jei konkurentai kopijuoja jūsų idėjas ir kuria panašų logotipą, pasikalbėkite su jais. Raskite argumentų, kurie juos įtikintų pakeisti logotipą.

O jeigu niekas nebepadeda, lieka tik teisinis kelias. Parašykite pareiškimą teismui dėl autorinių teisių pažeidimo. Šiais laikais yra daug būdų, kaip išsaugoti savo idėjas ir apsisaugoti nuo kopijavimo.