Lauko medienos lakavimas – ką vertėtų žinoti?

Lauko mediena, turi būti tinkamai apdorota, kad ji tarnautų ilgai ir atrodytų gražiai, nepaisant to ar tai terasa, ar medinis sodo namelis ar lauko baldai. Dėl didelio atsparumo ir ilgaamžiškumo mediena yra puiki medžiaga vidaus ir lauko baldams gaminti. Žinoma, norint, kad lauko mediniai baldai išliktų nepriekaištingos būklės ir išlaikytų savo grožį, būtina atlikti kasmetinę priežiūrą ir nuolatinį valymą. Drėgmė, dulkės, nešvarumai, saulės spinduliai, tarša… yra veiksniai, turintys įtakos jo ilgaamžiškumui. Būtina reguliariai valyti šluoste, šiek tiek sudrėkinta vandeniu ir švelniu muilu. Be to, kartą per metus patartina padengti apsauginiu laku, kuris leidžia prailginti eksterjero medienos tarnavimo laiką.

Patarimai, kaip lakuoti išorinę medieną

Šepetėlio pasirinkimas. Svarbu, kad pasirinktumėte tinkamą šepetėlį lakavimui. Mūsų patarimas – rinkitės tinkamą dažomo paviršiaus dydį ir kad tai būtų atsparus šepetys, kuris neprarastų plaukų, kad jie nebūtų įsiterpę į medieną.

Medžiagų pasirinkimas. Kokį laką rinktis? Labai svarbus yra lako ar dažų pasirinkimas. Galite rinktis vandens, vaško arba alkoholio pagrindo lakus. Tos, kurių sudėtyje yra alkoholio bazės, suteikia ryškesnį rezultatą, kiti – natūralesnį. Lako pagalba puikiai apsaugosite savo lauko medieną.  Tamsesnių tonų lakai labiau apsaugo jūsų lauko baldus nuo neigiamo saulės spindulių poveikio. Tačiau jie taip pat tinka ir terasai ar kitiems lauko mediniams gaminiams.

Prieš imdamiesi darbo, paruoškite savo darbo sritį. Jei ketinate lakuoti patalpoje, pasirūpinkite tinkama ventiliacija.

Išorinės medienos šlifavimas

Pirmiausia reikia nušlifuoti išorinius medinius baldus. Šis šlifavimas leidžia geriau nuvalyti bet kokią medieną ir ją apdoroti.

Užtepkite nuėmiklį. Jei mediena jau nudažyta arba anksčiau buvo lakuota, prieš perdažant ar lakuojant reikėtų užtepti senus dažus pašalinančią nuėmimo priemonę. Kad produktas veiktų tinkamai, nenaudokite jo pučiant stipriam vėjui ar saulėtomis dienomis.

Gruntas optimaliems rezultatams. Pašalinus senus dažus, labai pravartu užtepti grunto užpildą. Šis produktas neleidžia medienai įsigerti lako. Su juo jūs gaunate didesnį dažų našumą. Ypatingą dėmesį atkreipkite į kampines sritis. Daugiau patarimų ir informacijos rasite: shop.remmers.lt.