Kuo skiriasi naftos gaudyklės ir nuotekų valymo įrenginiai

Daugelis žmonių galvoja, kad nuotekų valymo įrenginiai geba išvalyti visus nešvarumus ir negalimus į aplinką patekti teršalus. Tačiau taip nėra. Nuotekų valymo įrenginiai išvalo tik tam tikras buitines nuotekas, neįskaitant riebalų ar naftos produktų. Todėl papildomai yra gaminamos ir montuojamos naftos gaudyklės. Šio įrenginio pagalba galima surinkti ir atskirti naftos daleles patekusias kartu su bendromis nuotekomis. Taigi, vien naftos gaudykles ar nuotekų valymo įrenginio neužtenka, kad visi reikalingi teršalai būtų išvalyti.

Ar naftos gaudyklės naudojamos prie naftos gavybos telkinių?

Naftos gavybos darbai paprastai yra požeminiai projektai. Įmonės, kurios tuo užsiima naudoja specialią, saugią įrangą, kuri neleidžia naftai prasiskverbti į aplinką, na o dėl to, kad veiksmas vyksta po žeme, tai naftos gaudyklės nelabai gali būti pritaikomos tokiose vietose. Naftos gaudyklės geriausiai ir efektyviausiai veikia tuomet, kai yra naudojamos surinkti paviršines nuotekas. Ką tai reiškia? Jog naftos gaudyklės naudojamos po automobilių plovyklomis, oro uostuose, degalinėse ir panašiose vietose, puikiai surinks teršalus ir sulaikys nuo patekimo į aplinką.

Kaip veikia naftos gaudyklės?

Šie įrengimai yra pagrįsti požeminėmis polietileno talpomis. Jos yra kasamos po naftos patekimo į gamtą šaltiniais. Viduje naftos gaudyklės yra montuojamos pertvaros ir koalescenciniai moduliai, kurie, patekus nuotekoms, sugauna naftos daleles ir jas sulaiko „tinklelyje“, kas leidžia bendroms nuotekoms praeiti kiaurai ir išbėgti skysčiams į aplinką, na o naftos dalelėms likti tinklelyje. Po tam tikro laikotarpio moduliai yra paprasčiausi ištraukiami, išplaunami ir galima juos vėl toliau naudoti sudėjus atgal į talpyklą. Taigi įrenginys efektyvus ir kartu labai paprastai aptarnaujamas, kas yra labai svarbu kiekvienam vartotojui. Kalbant apie naftos gaudyklės ilgaamžiškumą, tai galima drąsiai sakyti, kad įrenginys yra perkamas ir statomas ilgam naudojimui. Nes jo korpusas pagamintas iš polietileno, kas reiškia, kad susidėvėjimo laikotarpis yra tikrai ilgas. Kadangi konstrukcija yra paprasta, tad net įvykus gedimui, specialistas turės patogų priėjimo prie įrenginio ir lengvai pašalins galimą gedimą, kas leis įrenginį ir toliau sėkmingai naudoti.

Kainos palyginimas: Naftos gaudyklės ir nuotekų valymo įrenginiai

Paprastai visada kainos priklauso nuo įrenginio dydžio. Lyginant, tiek nuotekų valymo įrenginiai, tiek naftos gaudyklės gali kainuoti panašiai jei jų dydžiai yra vienodi. Tai reiškia, jog įsigijus mažą naftos gaudyklę mokėsite panašiai kaip ir įsigijus panašaus tūrio nuotekų valymo įrenginį. Kainos diapazonas yra tarp kelių šimtų ar tūkstančio iki keliasdešimties tūkstančių. Žinoma, jei naftos gaudyklės yra kasamos giliau, kas reiškia reikalinga storesnė sienelė korpuso, arba yra reikalingos įvairios apvedimo linijos ar papildomos pertvaros, šachtos, tuomet tikrai kaina auga ir gali būti už to pačio našumo kaip nuotekų valymo įrenginys būtų naftos gaudyklė, tačiau sumokėsite dvigubai arba net trigubai.