Ką svarbaus reikia žinoti prieš nešiojant klausos aparatą?

Gyvenime nutinka pačių įvairiausių situacijų, kai tam tikros mūsų kūno dalys yra pažeidžiamos ir nebegali atlikti pilno funkcionalumo. Tačiau yra puiku tuo, kad mūsų gyvenimo kokybė nuo to visiškai nenukenčia, nes galima prisitaikyti papildomus prietaisus, kurie suteikia lygiai tokius pačius gebėjimus, kaip ir turėjome anksčiau. Tokia situacija gali nutikti su klausa. Tačiau nereikia pergyventi, kad visą likusį gyvenimą girdėti nebegalėsite. Klausą gali sugrąžinti klausos aparatai, tad ką kiekvienas turi žinoti dar prieš jį nešiojant, norime papasakoti šiame straipsnyje. 

Kiek laiko per dieną jį reikės nešioti?

Vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą yra pakankamai sunku, nes kiekvienas žmogus yra skirtingas, todėl ir kiekvieno reakcija į prietaisą gali būti įvairi. Nesvarbu, ar užsakyti klausos aparatai Vilniuje ar kituose miestuose, bet kokiu atveju kiekvienam reikės pereiti adaptacinį laikotarpį, vieniems jis bus ilgesnis, kitiems trumpesnis. Tikrai ne visada patogiai jausitės tik jį įsidėjus ir klausa atsiras akimirksniu. Tad kuo daugiau jį nešiosite, tuo greičiau priprasite ir tada nereikės skaičiuoti laiko, kiek jį verta segėti per dieną. Aišku, jeigu norite pailsėti, tikrai nereikia jo nešioti per prievartą, kuo puikiausiai galite jį išsiimti ir būti be jo. Bet nereikėtų daryti klaidos ir klausos aparato būti įsidėjus tik tada kai einate į gatvę, vakarienę ar į kitą viešumą, jį kuo puikiausiai galite būti įsidėjus ir namuose.  

Klausos aparatai Vilniuje – Geraklausa.lt

Klausos aparatų pliusai

Pateiksime kelis pliusus, kuriuos galima įžvelgti, kai klausos aparatai yra segami pakankamai ilgą laiką:

  • Išgirsite tokius garsus, kuriuos girdėjote labai seniai. Jeigu su klausa problemą turite pakankamai ilgai, tai tikriausiai jau esate pamiršę tam tikrus garsus, tokius kaip paukščių čiulbėjimas, lietaus garsas ir panašiai. Turint šį aparatą, galėsite girdėti visus garsus.
  • Klausa glaudžiai susijusi su sveikata. Jeigu tam tikra kūno dalis nedirba tinkamai, tai mūsų smegenys pamiršta dirbti ties vienu ar kitu dalyku, todėl ir dingsta tam tikri dalykai. Lygiai tokia pat situacija yra su klausa. Jeigu nebebus girdimas garsas, tai smegenys nebeturės tam tikro pojūčio, to pasekoje sveikata blogės.

Kaip lengviau priprasti prie klausos aparatų?

Daugelis tikriausiai nori išgirsti tą vieną vienintelę paslaptį, kuri gali padėti lengviau susidraugauti su klausos aparatu, bet kaip ir minėjome anksčiau, tokios situacijos gali būti įvairios. Galbūt šiek tiek palengvinti gali naujausi klausos aparatai, nes technologijos tobulėja kiekvieną dieną, todėl ir klausos aparatai kuo toliau, tuo gaminami pažangesni. Todėl jeigu turite galimybę, visada rinkitės kaip įmanomą naujesnį modelį. Taip pat juos reikia stengtis nešioti kaip įmanoma daugiau valandų per dieną ir su kiekviena diena bus vis paprasčiau ir vėliau net nebejausite, kad jis yra ausyje.