Darbuotojų paieška: koks tai procesas?

Atrankų procesas, tai kruopštus darbas, kurio metu siekiama atrasti poreikį, išanalizuoti bei pasamdyti kandidatus tam, kad būtų užpildyta atsilaisvinusi pozicija. Pats apibrėžimas yra dar platesnis, nes pasak jo darbuotojų paieška prasideda nuo poreikio atsiradimo iki naujo kolegos integracijos į įmonę. Aišku, kad viskas priklauso nuo pačios organizacijos požiūrio bei vertybių, tačiau visuomet galima visą integraciją bei atrankas padaryti ženkliai malonesnes, tiek darbuotojams, tiek ir darbdaviams. Pateikiame keletą pavyzdžių:

  • Iš anksto nustatyti aiškiai apibrėžtus standartus bei lūkesčius, kurie nurodytų kaip turėtų atrodyti „idealus“ kandidatas;
  • Nustatyti visapusišką naujų darbuotojų įsitraukimo į naujas pareigas eigą;
  • Nuolatos sekti naujausias atrankų proceso naujienas bei tendencijas.

Pradžioje, įmonės specialistai dažniausiai patys sau apsirašo bei išsianalizuoja visas ieškomos pozicijos detales ir sudaro idealaus kandidato profilį. Aišku, kad jie po to turi jį kažkokiu būdu prisivilioti. Dažniausiai tai yra daroma naudojant reklamines, skelbimų ar net programinės įrangos priemones. Visi tie, kurie atsiliepia į jas, po to yra sugrupuojami, pagal iš anksto nustatytus kriterijus. Atrinkus tinkamiausią, jie yra pasamdomi ir prasideda jų integracija į naują poziciją. Atrodytų, jog viskas paprasta, tačiau darbuotojų paieška, ypač didelėse organizacijose, reiškia, kad jie tam turi skirti daugybę laiko ir resursų.

Naujoko priėmimas visada yra didžiulis žingsnis ir nesvarbu, ar esate tik augantis nedidelis verslas, ar savo industrijos milžinai, kurie tai atlieka jau trečią kartą šią savaitę. Naujų darbuotojų atranka nėra procesas, į kurį reikėtų žiūrėti nerimtai.

Prieš pradedant interviu etapų ciklą atsilaisvinusiai ar iš naujo sukurtai organizacijos pozicijai, nusistatykite kaip sėkmę šioje rolėje turėtų atrodyti realybėje. Po to, atliekant pokalbius su potencialiais kandidatais, galėsite tikriau įvertinti jų talentus bei asmenines savybes, kurių reikia įmonei ir kaip jos paveiks jos bendrą raidą.

Nesvarbu ar esate rinkos gigantai, ar nedidelė vietinė įmonė, bet darbuotojų paieška yra procesas, į kurį reikia žiūrėti labai rimtai. Daugiau informacijos apie šį procesą rasite čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska