Dantų protezų tipai – kokios būna jų rūšys? 

Jei turite pažeistų ar trūkstamų dantų, dantų protezai gali pakeisti situaciją. Šie dantų specialistų rekomenduojami prietaisai gali būti įvairių formų, pavyzdžiui, vainikėliai, faneros, dantų protezai ir implantai. Šiame vadove gilinsimės į skirtingus dantų protezų tipus, jų privalumus ir kaip jie gali pagerinti jūsų dantų sveikatą ir bendrą šypseną.

Dantų tiltai

Trūksta vieno ar kelių dantų? Dantų tiltai, paprastai pagaminti iš porceliano, yra išeitis. Šie įtaisai užpildo tarpą, atsiradusį dėl dantų nebuvimo, ir gali būti sudaryti iš vieno ar kelių dirbtinių dantų, vadinamų pontikais. Dantų tiltai ne tik užpildo tuštumą, bet ir apsaugo kitus dantis nuo pasislinkimo, dėl kurio gali kilti dantų komplikacijų, pavyzdžiui, dantenų ligų. Jie taip pat atkuria natūralų dantų kontūrą ir gali būti naudojami kartu su dantų implantais, kad užtikrintų didesnį stabilumą.

Dantų vainikėliai

Labai pažeistiems dantims gelbsti dantų vainikėliai. Šie tuščiaviduriai dirbtiniai dantys padengia visą pažeisto danties paviršių. Karūnėlės gali:

 • danties apsauga po šaknies kanalo ar dantų implantacijos procedūros.
 • Pagerinti spalvą praradusių ar neteisingai sustyguotų dantų išvaizdą.
 • Palaikykite dantį, kuris yra per silpnas plombai.

Pagal unikalius dantų atspaudus laboratorijose pagaminti vainikėliai gali būti gaminami iš tvirtų medžiagų, pavyzdžiui, metalo ar porceliano, todėl jie atrodo ir veikia taip pat kaip natūralūs dantys.

Dantų protezai

Dantų protezai, išimami dantų protezai, gali pakeisti kelis trūkstamus dantis (daliniai protezai) arba visą dantų komplektą (pilni protezai). Jie teikia daug privalumų:

 • Užpildyti dėl dantų trūkumo atsiradusius tarpus.
 • Neleidžia likusiems dantims užstumti tuščių tarpų.
 • Veido raumenų palaikymas ir šypsenos stiprinimas.

Pilnų dantų protezų tarnavimo laikas yra 5-10 metų, o tinkamai prižiūrimi daliniai dantų protezai gali tarnauti iki 15 metų.

Dantų implantai

Dantų implantai – tai titaniniai strypai, chirurginiu būdu įstatomi į žandikaulio kaulą ir naudojami kaip pagrindas kitoms dantų gydymo priemonėms, pavyzdžiui, vainikėliams, tilteliams ar protezams. Jie turi daug privalumų:

 • Natūralių dantų išvaizdos ir funkcijos atkūrimas.
 • užkirsti kelią žandikaulio kaulų nykimui dėl dantų trūkumo.
 • Tinkamai prižiūrint, siūlomas ilgalaikis sprendimas.

Tačiau dantų implantų sėkmė priklauso nuo tinkamo žandikaulio kaulų tankio. Jei kaulo nepakanka, prieš implantuojant gali prireikti atlikti kaulo persodinimo procedūrą.

Faneros – Laminatės

Faneros – tai pagal užsakymą pagamintos dantų spalvos porceliano detalės, klijuojamos prie dantų. Tai puikus pasirinkimas:

 • Simetriška, natūraliai atrodanti šypsena.
 • išblukusių, įtrūkusių ar nusidėvėjusių dantų tvarkymas.
 • dantų dydžio keitimas arba tarpdančių atstumų taisymas.

Vainikėliai yra mažiau invazinė dantų vainikėlių alternatyva, todėl reikia minimaliai keisti natūralių dantų formą.

Odontologinių sprendimų evoliucija

Nuolat tobulėjančiame odontologijos pasaulyje, siekiant tobulinti šypseną, buvo sukurti įvairūs dantų protezavimo sprendimai. Šie pasiekimai ne tik padeda spręsti estetines problemas, bet ir funkcines problemas, kylančias dėl trūkstamų ar pažeistų dantų. Kadangi yra daugybė galimybių, norint priimti pagrįstą sprendimą, būtina suprasti kiekvienos iš jų niuansus. Tiems, kurie nori susipažinti su naujausiomis odontologijos naujovėmis, Gintaroklinika.lt siūlo platų paslaugų, pritaikytų individualiems poreikiams, spektrą.

Estetikos ir funkcionalumo sankirta

Šiuolaikinių dantų protezų grožis slypi jų gebėjime sklandžiai suderinti estetiką ir funkcionalumą. Nesvarbu, ar tai būtų vainikėlis, atkuriantis pažeisto danties vientisumą, ar implantas, suteikiantis tvirtą pagrindą kitiems dantų protezams, visada siekiama užtikrinti natūralią išvaizdą ir optimalų veikimą. Dantų technologijoms toliau tobulėjant, pacientai gali tikėtis dar labiau individualizuotų sprendimų, atitinkančių jų unikalius reikalavimus. Jei svarstote apie odontologinę procedūrą – Gintaroklinika.lt puikus pasirinkimas.

1. Kuo šiuolaikiniai dantų protezai skiriasi nuo tradicinių?

Šiuolaikiniai dantų protezai kuriami orientuojantis tiek į estetiką, tiek į funkcionalumą. Jie gaminami naudojant pažangias medžiagas ir technologijas, užtikrinančias natūralią išvaizdą ir ilgalaikį patvarumą.

2. Ar dantų protezai gali padėti pagerinti kalbėjimo ir valgymo gebėjimus?

Taip, dantų protezai, tokie kaip dantų protezai ir implantai, gali gerokai pagerinti kalbos aiškumą ir kramtymo efektyvumą, ypač jei trūksta kelių dantų arba jie yra pažeisti.